Парма спря устрема на „биковете“ (ВИДЕО)

Торино с първа загуба от половин дузина срещи в Серия А след 1:2 у дома

Парма победи като гост Торино с 2:1 в мач от XII кръг на Серия „А“ и сложи край на серията от шест двубоя без загуба на „биковете“ в италианското първенство.

Жервиньо откри резултата за „дуковете“ в девета минута след самостоятелен рейд отляво, при който навърза няколко защитника и от малък ъгъл прати топката във вратата на Салваторе Сиригу.

Едва 16 минути по-късно пък Роберто Инглесе удвои аванса на гостите, след като с десния крак засече центриране на Рикардо Галиоло отляво.

Даниеле Басели успя да върне едно попадение за домакините в 37-ата минута с удар от границата на наказателното поле, но до края не паднаха други голове и така Парма триумфира.

След успеха тимът е на девето място със 17 точки, колкото имат осмият Торино и седмият Фиорентина.