Нефтохимик си тръгна с три точки от Първомай

"Шейховете" продължават да са еднолични лидери

Поредна победа в първенството на Югоизточната Трета лига извоюва Нефтохимик. В XIV кръг момчетата на старши-треньора Диян Петков
спечелиха гостуването си на Борислав /Първомай/ с 2:1. След този успех те остават еднолични лидери във временното класиране, с актив от 34 точки.

„Шейховете“ поведоха в 20-та минута, чрез Цветан Филипов, който при центриране от фаул, стреля в посока на противниковата врата. Топката се отклони в тялото на защитник на домакините и влезе в мрежата за 1:0. До края на полувремето бургаският тим имаше две чудесни възможности да увеличи преднината си от статични положения, но не съумя да се възползва.

През втората част натискът на гостите продължи. Домакините обаче успяха да се реваншират за гола в тяхната врата десет минути след почивката. При контраатака те изравниха резултата 1:1. „Шейховете“ не оставиха много време за радост на първомайци. В 60-та минута, голмайсторът Деян Христов отбеляза победното попадение. След като Михаил Георгиев бе спънат в наказателното поле, Христов се разписа от пряк свободен удар за 2:1.

В следващия кръг Нефтохимик посреща на стадион Лазур Миньор /Раднево/ на 17-ти ноември, от 14:30 ч.

Състав на Нефтохимик: Ферди Мюмюнов, Йолиян Милков, Станислав Жеков, Живко Илиев, Цветомир Цонков (82 Стивън Славков), Стойко Иванов (65 Кристиян Мирославов), Михаил Георгиев, Цветан Фиипов, Даниел Стоянов(55 Мирослав Радев), Деян Христов, Цветан Чахов

Резервен състав: Марио Исаков, Даниел Стаматов, Денислав Минчев, Мартин Ставрев