Какво очаквате от предстоящите два мача на България срещу Словения и Кипър?

10 ноември 2018 19:07 Виктор Петков

Нюкасъл продължава да изплува в Англия (ОБЗОР)

Нюкасъл стигна до втора поредна победа във Висшата лига, след като домакин на своя "Спортс Дайрект Стейидъм" победи Борнемут в мача си от програмата на 12-ия кръг в Премиър лийг.

Рондон окткри за "свраките" още в 7-та минута, като преди това на два пъти беше близо до гола. В края на първата част отново той изведе домакините в още по-комфортна преднина. В шестата минута на продължението на първото полувреме пък Джеферсон Лерма отбеляза почетното попадение за гостите.

Така Нюкасъл събра 9 точки и излезе извън опасната зона на 15-то място. Борнемут пък изпусна шанс да доближи Арсенал на две точки и остана шести.

В мач по същото време Саутхемптънотново не намери път към победата и вече осем мача е без пълен актив от точки.

"Светците" завършиха наравно 1:1 при домакинството си на Уотгорд. По всичко изглеждаше, че момчетата на Марк Хюз ще успеят да се реваншират пред феновете си след крушението с 1:6 от Сити през миналия уикенд, но гол на Хосе Холебас в 82-та минута изравни резултата, след като преди това Маноло Габиадини бе извел домакините напред.