Монтана с драматичен обрат срещу Добруджа

Тимът на Даниел Пеев записа втори успех в първенството

Монтана спечели с 3:2 (-19, 11, -21, 22, 8) гостуването си на Дoбруджа 07 от четвъртия кръг на волейболната Суперлига.

Въпреки че на два пъти изоставаха в резултата, играчите на Даниел Пеев пратиха мача в тайбрек, който взеха с категоричното 15:8.

Мачът започна равностойно. Домакините натрупаха преднина в края на първата част и поведоха. Вторият гейм премина изцяло под диктовката на гостите, които дадоха само 11 точки на съперника.

До средата на третата част Монтана имаше преднина, но домакините съумяха да изравнят и отново да поведат в геймовете. Гостите не се предадоха и стигнаха до пети гейм. Той започна отлично за играчите на Даниел Пеев, които дръпнаха с 6:2, а малко по-късно с 11:5.

Това е втора победа за Монтана, докато Добруджа 07 допусна втора загуба от началото на първенството.