Александър Георгиев с нов силен мач за Рейнджърс

Роденият в България вратар спаси три дузпи при успех на тима си

Вратарят Александър Георгиев, който е роден в Русе, направи 34 спасявания и отрази три дузпи, с което донесе победата на Ню Йорк Рейнджърс срещу Кълъмбъс Блу Джакетс в Националната хокейна лига на САЩ. Тимът му се наложи с 5:4 и записа пети успех в последните си шест мача.

В редовното време резултатът бе 4:4. Ню Йорк поведе чрез Мика Зибанеджад в 6-ата минута, но Кем Аткинсън изравни скоро след това. Впоследствие Александър Георгиев и компания направи 3:1 с попадения на Павел Бучневич и Крис Крийдър.

Кълъмбъс осъществи пълен обрат за малко над 4 минути. Разписаха се Пиер-Люк Дюбоа, Ник Фолино и Александър Венберг. Джими Веси обаче изравни за гостите.

При наказателните удари Александър Георгиев спря Артеми Панарин, Антъни Дюклер и Оливер Бьоркстранд , превръщайки се в героя на вечерта.

Точни за Кълъмбъс бяха Кем Аткинсън и Пиер-Люк Дубоа, а за Ню Йорк - Мика Зибанеджад, Кевин Шатъкърк и Джими Веси, който подпечата победата на Рейнджърс.