Ще успее ли Лудогорец в последния си мач от Лига Европа?

11 ноември 2018 18:43

Лукоки измъкна Лудогорец в напечен мач с Берое (ВИДЕО+СНИМКИ)

LAP

Лудогорец победи трудно с 1:0 Берое в последния двубой от 15-ия кръг на Първа професионална лига. Единственото попадение за "орлите" отбеляза Джоди Лукоки в 81-ата минута. Така разградчани направиха разликата с втория ЦСКА 3 точки, а преднината пред Левски е 4 точки. Лудогорец е първи в класирането с 38 точки, докато Берое оставана 4-о място с 27. В следващия кръг "орлите" гостува на Локо Пловдив, докато заралии имат градско дерби с Верея.

Равностойна игра показаха двата тима през първите 45 минути, като Лудогорец игра по-офанзивно, но без да стигне до чисто положение пред вратата на Перниш.

Заралии можеха да започнат по мечтан начин, след като в първата минута грешка при изнасянето на топката даде възможност на Меска да шутира, но ударът ми мина над вратата. Домакините отвърнаха чрез Горалски и Марселиньо, които отправиха неточни удари.

Страхотно първо полувреме направи Камен Хаджиев, който на няколко пъти спираше опасни атаки на „орлите” отдясно.

В 25-ата заралии направиха бърза атака отляво, Меска намери Борислав Цонев в пеналта, който още с овладяването се освободи от Моци, но стреля по земя покрай страничния стълб.

Първият точен удар за първото полувреме дойде едва в 43-ата минута, когато Вандерсон центрира технично за Кешеру и нападателят засече от движение, но Перниш бе покрил ъгъла си и изби.

Второто полувреме бе копие на първите 45 минути – Лудогорец атакуваше, но на „орлите” липсваше точен завършващ удар. Берое показа солидна игра в дефанзивен план, а в мал;кото случаи на пропуски, Перниш опазваше мрежата си суха.

В 69-ата минута Лукоки пробва странична ножица, но стреля в Перниш. Две по-късно Кампаняро получи фронтално срещу вратата, опита силен удар, но Перниш успя с плонж да избие.

В 81-ата шампионите пробиха защитния вал на гостите и откриха резултата. Натанаел центрира отляво, Лукоки бе изпуснат и с плонж матира Перниш.

Голът се оказа достатъчен за домакините, които затвориха мача при този резултат и добавиха нови три точки към актива си.

Събития

90+3' Край на мача Край на двубоя! Лудогорец спечели с 1:0 мача си с Берое!
90' Три минути добавено време.
89' Футболисти на двата тима се сблъскаха в пеналта на Лудогорец, но няма нарушение на правилата от Антон Недялков.
86' Смяна за състезател влизащ в игра В игра влиза Дяков.
86' Смяна за състезател излизащ от игра Последна смяна и за Лудогорец, заменен е Кампаняро.
83' Смяна за състезател излизащ от игра Заменен е Меска.
83' Смяна за състезател влизащ в игра Последна смяна за Берое, Иван Минчев в игра.
81' Гол ГООООЛ! Лудогорец повежда!!! Натанаел центрира отляво, Лукоки изскочи зад Хаджиев и с плонж засече с глава топката, пращайки я в мрежата!
78' Жълт картон Райнов спира опасна атака на Лудогорец и логично получава жълт картон.
75' Удар Удар на Швиерчок над вратата.
75' Жълт картон Картон и за Меска.
74' Жълт картон Горалски получава жълт картон.
73' Жълт картон Виана получава жълт картон излизайки, заради забавяне.
73' Смяна за състезател излизащ от игра Вандерсон Виана е заменен.
73' Смяна за състезател влизащ в игра Смяна прави и Томаш, влиза Бригидо.
71' Bнимание Удар на Кампаняро, централно срещу вратата и от линията на големия пеналт, но отново Перниш се намесва добре и избива.
70' Смяна за състезател влизащ в игра Жоао Пауло вместо него.
70' Смяна за състезател излизащ от игра Вандерсон е заменен.
69' Удар Удар на Лукоки тип странична ножица, но право в Перниш.
66' Жълт картон Моци спира с цената на нарушение Меска и получава жълт картон.
64' Центриране Хубав пас на Вандерсон, но Швиерчок не успя да играе с топката.
62' Удар Вандерсон Виана напредна отдясно, подаде за включващия се Цонев, който стреля в аут.
59' Смяна за състезател излизащ от игра Заменен е Мартинс.
59' Смяна за състезател влизащ в игра Смяна и в Берое, влиза Мартин Камбуров.
58' Контузия или получаване на медицинска помощ Моци получава лекарска помощ.
57' Смяна за състезател влизащ в игра Влиза Швиерчок.
57' Смяна за състезател излизащ от игра Първа смяна в мача, заменен е Кешеру.
56' Удар Втори точен удар на домакините, отправя го Лукоки. Перниш първоначално боксира, след което излезе и улови.
54' Удар Вандерсон получава отдясно на вратата, но диагоналният му удар по земя е неточен.
53' Центриране на Вандерсон, Лукоки остава под топката. Атаката е завършена от Марселиньо, който вади в аут.
49' Центриране Извеждащ пас на Цонев за Мартинс, Лукас Саша успява да избие топката преди нападателят на Берое да играе с нея.
47' Неточен пас на Вандерсон от фаул, но след разбъркване топката попада в Моци, но румънецът е с гръб към вратата и връща грешно назад.
46' Начало на мача Начало на второто продължение полувреме.
45+1' Край на мача Край на първото полувреме!
45' Минута добавено време.
44' Намеса на Натанаел, който с шпагат изби от краката на Вандерсон Виана.
43' Удар Удар от въздуха на Кешеру, Перниш обаче бе покрил ъгъла си и изби в корнер.
38' Важна намеса на Хаджиев, пресичайки пас на Саша в пеналта.
36' Удар Удар на Марселиньо е блокиран от Хаджиев.
34' Вандерсон Виана не успя да преодолее Натанаел отдясно.
32' Центриране Неуспешен опит да бъде изведен Кешеру в предни позиции.
25' Bнимание Светкавична атака на Берое отляво, Меска подаде на Цонев, който с повеждането си се освободи от Моци, но при последвалия удар прати покрай левия страничен стълб.
25' Грешка на Хаджиев, но Кампаняро не успя да овладее.
21' Центриране Цонев центрира от фаул, Ренан излиза и боксира топката.
19' Засада Засада на Боби Цонев.
17' Вандерсон опита да изведе Саша отдясно, но бранител на Берое се намеси навреме.
12' Добра атака на Лудгогорец, която завършва предсрочно заради слаб пас на Лукоки.
8' Удар Нов удар, този път на Марселиньо, като шутът му мина малко над напречната греда.
6' Удар Силен шут на Горалски, след като Райнов загуби топката, но изстрелът на поляка бе прекалено силен и над целта.
4' Центриране Подаване на Вандерсон от фаул, Перниш излиза и лови топката.
1' Удар Грешка при изнасянето на топката от страна на домакините, Меска нанася удар от дъгата на пеналта, но над вратата!
1' Начало на мача Начало на мача!