ОБЗОР: Рома писа тройка на Сампдория и задълбочи проблемите им (РЕПОРТАЖИ)

Вижте всички резултати от 12-ия кръг на Калчото

Рома победи с класическото 3:0 Сампдория в мач от 12-ия кръг на Серия А. "Римляните" не срещнаха никаква трудност на "Олимпико", като влезлия в криза отбор на Дория не създаде почти нищо интересно пред Олсен за всичките 90 минути.

Рома откри резултата още в 19-та минута след точен изстрел на Хуан Жезуш. До края на полувремето Коларов и Клуйверт можеха да покачат до 2:0, но ударите им минаха встрани. Малко преди да измине час игра Шик отбеляза втория гол за Рома, а в 72-та Стефан Ел Шарауи оформи крайното 3:0.

Така "рисмките вълци" излязоха на шестото място с 19 точки - на две зад градския съпрник Лацио, който по-късно днес играе със Сасуоло. Сампдория пък записа трета поредна загуба и общо 10 гола във вратата си за три мача.

В друг мач по същото време Емполи победи с 2:1 Удинезе и спечели дербито на дъното.

Миха Зайце откри за домакините четири минути преди края на първата част след полувреме, в което Удинезе показа по-стойностна игра. В 51-та минута Франческо Капуто увеличи на 2:0. Впоследствие Емполи затвори играта си в собствената половина и в 81-та минута логично Удинезе намали чрез Пусето, но до частичен обрат не се стигна. Така с трите си точки Емполи изплува над чертата на изпадащите с по-добра голова разлика именно от Удине.