Ще успее ли Любо Пенев в ЦСКА?

11 ноември 2018 23:58 Николай Георгиев
Sportal.bg

ПСЖ с 13-та поредна победа

Пари Сен Жермен продължи наказателната си акция в Лига 1, като постигна 13-а поредна победа през сезона, след като разгроми с 4:0 Монако на собствения му стадион "Луи II".

Гостите от Париж не оставиха никакво съмнение в превъзходството си, като това 4:0 е най-малкото, с което можеха да си тръгнат от Княжеството. Хеттрик за ПСЖ отбеляза Едисон Кавани, а суперзвездата Неймар вкара от дузпа. На четири пъти беше използвана системата ВАР в помощ на реферите. В два от случаите тя помогна за признаването на попадения на ПСЖ, а в другите - за отмяна на голове.

Двубоят започна вихрено за парижани, които откриха още в 4-ата минута. Неймар намери Кавани в наказателното поле и уругваецът отблизо не сбърка. Около минута мина преди да бъде признато попадението, тъй като имаше някакво колебание дали Кавани не е в засада, но такава е нямало показа справката с ВАР. В 12-ата минута парижани стигнаха до второ попадение на Кавани, но и то трябваше първо да мине през ревизията на ВАР, преди да бъде признато.

В 27-ата минута домакините пропуснаха страхотна възможност да намалят, след като от чиста позиция Жорди Мбула не успя да прати топката във вратата. В самия край на полувремето Мбула отново имаше възможност за гол, след като нахлу в наказателното поле и стреля, но Ареола беше на мястото си и спаси.

ПСЖ също направи пропуск, след като Диаби прояви егоизъм и стреля слабо отблизо, вместо да потърси свободния Неймар, който сериозно се ядоса. В последната минута на добавеното време гол на парижани беше отменен поради засада на Дракслер. В ситуацията отново се наложи намесата на ВАР.

Втората част отново стартира ударно за парижани. Рабио намери Диаби по фланга, той прати топката пред наказателното поле, където Кавани майсторски засече топката в мрежата. В 64-ата минута гостите стигнаха до четвърто попадение. Сидибе фаулира Мбапе в наказателното поле и реферът Руди Буке показа бялата точка. С изпълнението се зае Неймар, който безкомпромисно прати топката в мрежата, макар и изпълнението му да не беше силово.

Малко по-късно гол на Мбапе беше отменен поради засада.

Монако - Пари Сен Жермен 0:4

0:1 - Кавани 4
0:2 - Кавани 11
0:3 - Кавани 53
0:4 - Неймар 64-дузпа