Гатузо: Юве е друга класа, на нивото на Барса и Ман Сити са

Пипита трябва да се научи да се владее, допълни треньорът

Старши треньорът на Милан Дженаро Гатузо призна превъзходството на Ювентус в снощното дерби на “Сан Сиро”, спечелено от “бианконерите” с 2:0.

Бившият халф коментира както играта на тима си, така и невъздържаната постъпка на Гонсало Игуаин, който получи червен картон в края на мача.

“Не трябва да търсим оправдания. Обективният факт е, че загубихме от отбор, който е по-силен от нас. Ювентус от години не спира да печели и всяко лято добавя голяма звезда в състава си.

Направихме каквото можахме. До последно бяхме в мача, но проявихме наивност при втория гол. На моменти показахме доста добри неща, но Юве е друга класа и трябва да го признаем”, откровен бе Гатузо.

“Имаме няколко човека, които бият дузпите. Те се разбират помежду си кой да стреля. Игуаин беше готов и имаше желание да поеме отговорността, но пропусна. Това се случва във футбола. През миналия сезон Франк Кесие също пропусна. Надявам се Пипита да се извини на съдията.

Той трябва да се научи да се владее. Видях колко голямо беше напрежението върху него. Само който не е играл никога футбол, не разбира за какви емоции говорим, когато се изправяш срещу бившия си отбор и трябва да изпълниш дузпа”, заяви треньорът на “росонерите”.

“Ювентус не просто е най-силният отбор в Италия, те са на нивото на Барселона и Манчестър Сити. Въпреки това, ги затруднихме сериозно. В първите 25 минути на второто полувреме владеехме топката и създадохме няколко нелошо положения. Липсваше ни обаче малко острота.

Хакан Чалханоолу не е във форма, а Саму Кастийехо така и не си намери място на терена. Заиграхме по-добре, след като преминахме към система 4-3-3”, добави Гатузо.