Гол в добавеното време донесе точка на България U19 на старта евроквалификациите (ВИДЕО)

"Лъвчетата" стигнаха до 1:1 с Румъния

Юношите на България до 19 години стигнаха до равенство в първия си мач от европейските квалификации.

"Лъвчетата" направиха 1:1 с Румъния, а срещата се игра на стадион "Хаджи Димитър" в Сливен.

Гостите поведоха чрез Михъла от дузпа през първата част, а българите успяха да се доберат до точката в добавеното време.

След гола "трикольорите" опитаха да стигнат до изравняване и на два пъти бяха близо до него, но удари на Валентин Антов и Мартин Минчев бяха отразени от вратаря на съперника. В началото на втората част и Методи Стефанов можеше да вкара за 1:1, но топката срещна гредата при изпълнение на пряк свободен удар.

Малко след това румънците можеха да удвоят преднината си, но от чудесна позиция Сефер прати топката над вратата.

Минута преди края на редовното време българите останаха с 10 човека заради червен картон на Стефанов, но в добавеното време на срещата, което бе 6 минути, се стигна до изравняване, благодарение на страхотно попадение на Митко Митков.

Другият двубой в групата е Гърция – Гибралтар, който ще се проведе на стадион "Трейс Арена" в Стара Загора и завърши 4:0 за Гърция. Следващата среща на България e на 17 ноември, събота, от 14:30 ч. срещу Гибралтар, отново в Сливен.

България U19 – Румъния U19 1:1 (0:1)

0:1 Михъла (16-дузпа)
1:1 Митко Митков (90+6)

България U19: Дамян Дамянов, Слави Косов, Тихомир Димитров, Валентин Антов, Мартин Минчев, Преслав Боруков-капитан, Доминик Янков (65-Митко Митков), Кристиан Добрев (82-Димитър Стоянов), Никола Борисов, Мартин Дичев, Методи Стефанов;

Селекционер: Ангел Стойков;

Румъния U19: Кристя, Руш, Сербан, Еман (40-Лека), Чиряк (78-Тома), Стойка (57-Байку), Сефер, Петрила, Михъла-капитан, Шербан, Манолаче;

Селекционер: Даниел Константин Опреску;

БФС търси усилено футболисти с български корени

До момента сме открили над 20 състезатели, обясни Лъчо Димов

Венци Стефанов: Илиан Илиев ще вдигне националите

Любо първо говори, после мисли

Женският ни национален отбор с драматична загуба от Армения (ВИДЕО)

"Лъвиците" ни допуснаха поражение с 2:3 на "Александър Шаламанов" в София

БРАВО! Девойките на България до 19 г. се класираха сред елита на Европа

Момичетата ни спечелиха безапелационно промоция за Лига А

Радойска очаква мачовете с Румъния да решат първото място

„Имам балансиран отбор“, заяви селекционерът на женския ни тим

Силвия Радойска: Владеехме инициативата

„Търсихме победата през цялото време“, доволна е треньорката на женския национален отбор