Джокович премина експресно и през Зверев

Сърбинът даде само 5 гейма на съперника си

Световният №1 Новак Джокович записа втора двусетова победа на Финалния турнир на ATP в Лондон. 31-годишният сърбин срази с 6:4, 6:1 поставения под №3 Александър Зверев в мач от Група “Гуга Куертен” и се класира за полуфиналите.

Петкратният шампион Джокович се справи с 21-годишния си съперник само за 1 час и 17 минути. Първият сет бе много оспорван, но във втория германецът не успя по никакъв начин да се противопостави на носителя на 14 титли от “Големия шлем”. Така Ноле записа втора победа срещу Зверев в третия двубой между двамата.

Александър направи 9 аса срещу само 1 на Джокович, но това не помогна на германеца, който бе на косъм от спечелването на първия сет, но не съумя да го стори. В първите 8 гейма в срещата дори нямаше 40:40, но при 4:4 Зверев имаше 2 брейкпойнта. Сърбинът все пак измъкна подаването си, а веднага след това направи пробив, след като при третия сетбол за Джокович германецът допусна двойна грешка.

Във втората част двамата тенисисти си размениха по един гейм, но след това Джокович набързо пречупи противника си. Сърбинът проби за 3:1, а в шестия гейм отново взе подаването на Зверев, след което сложи точка на спора с помощта на своя начален удар.

За да е сигурно участието на Джокович на 1/2-финалите американецът Джон Иснър трябва да победи Марин Чилич или хърватинът да спечели в три сета срещу Иснър в следващата среща в група “Гуга Куертен”.