Рилски не успя да спечели и от петия опит

Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров започнаха страхотно мача със серия от 16:2

Рилски спортист (Самоков) загуби от гостуващия Алба Фехервар (Унгария) с 83:104 (18:17, 24:34, 20:27, 21:26) и записа пето поредно поражение в група "F" на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА-Европа.

Българският тим остава на последно място в класирането без спечелен мач до момента и отпада от турнира. Алба Фехервар е лидер в подреждането с пет поредни победи.

Възпитаниците на Людмил Хаджисотиров започнаха страхотно мача със серия от 16:2, но гостите постепенно подобриха играта си и на почивката вече водеха с 51:42. Унгарците продължиха да увеличават аванса си в резултата и след 30 минути имаха преднина от 78:62, а в крайна сметка спечелиха мача с 21 точки разлика.

За Рилски спортист Тони Гуджино завърши с "дабъл-дабъл" - 16 точки и 11 борби, а по 13 точки реализираха Мартин Маринов и Мирослав Васов. Най-резултатен за Алба Фехервар беше Алерик Фрийман с 27 точки, Петер Лорант добави 20 точки и 6 борби.

В последния си мач на 21 ноември Рилски спортист ще гостува на Порто (Португалия).