ДРАМА: Левски Лукойл остана перфектен и спечели групата си в Европа

Българският шампион стигна до успеха след силна последна четвърт във Финландия

Българският шампион Левски Лукойл записа пета поредна победа в група "G" на европейския клубен турнир по баскетбол за мъже за Купата на ФИБА-Европа.

Възпитаниците на Константин Папазов надделяха в петия кръг като гости на Катая (Финландия) със 102:95 (25:26, 28:32, 19:17, 30:20) и спечелиха първото място в групата, записвайки 11-и последователен успех във всички надпревари.

"Сините" още в предишния кръг си осигуриха класиране за втората групова фаза на турнира.

Двата отбора изиграха равностойно първи три части и домакините водеха със 75:72 след 30 минути игра.

Българският тим стигна до успеха след силна последна четвърт, която спечели с 30:20 точки.

Отборът на Левски Лукойл игра без контузените Калоян Иванов и Деян Карамфилов, които останаха в София.

За победителите се отличиха Христо Захариев с 21 точки и 12 борби и Деян Иванов с 21 точки и 8 борби. Патрик Рембърт завърши с 19 точки и 7 асистенции, а с 16 точки и 5 борби се отчете Миливое Мийович.

За Катая 20 точки реализира Винсънт Симпсън, а 19 Раян Райт.

В последния си мач от тази група Левски Лукойл гостува на Арис в Солун на 21 ноември.