Стеф Къри ще бъде извън игра поне още десет дни

ЛеБрон вече в топ 5 по резултатност в историята на НБА

Плеймейкърът на Голдън Стейт Уориърс Стеф Къри ще остане извън игра поне още десет дни, за да може да се възстанови напълно от контузията в слабините, която го мъчи в последната седмица, съобщиха шампионите в Националната баскетболна асоциация.

Къри получи травмата в срещата с Милуоки на 8 ноември и пропусна последните три мача на тима си, а в следващите 10 дни ще пропусне още 5 - като гости в Далас, Хюстън и Сан Антонио, както и домакинствата на Оклахома Сити и Портланд.

През този сезон Къри има показатели от 29,5 точки, 6,1 асистенции и 5 борби средно на мач.

В същото време звездата на Лос Анджелис Лейкърс ЛеБрон Джеймс продължава да подобрява рекорди в Националната баскетболна асоциация (НБА). Крилото на "езерняците" измести от 5-о място във вечната ранглиста на реализаторите в Лигата легендата Уилт Чембърлейн след страхотното си представяне при победата на Лейкърс срещу Портланд със 126:117.

Джеймс измести Чембърлейн от петата позиция с кош 3:55 минути преди финалната сирена. Той завърши мача с рекордните за сезона 44 точки и вече има общо 31 425 в кариерата си, а Чембърлейн - 31 419.

ЛеБрон добави към статистиката си 10 борби и 9 асистенции и беше близо до 75-ия си "трипъл-дабъл" в кариерата. Следващата цел пред Джеймс е да измести от четвъртото място във вечната ранглиста Майкъл Джордан, който има 32 292 точки. В топ 3 на класацията са Карим Абдул-Джабар (38 387), Карл Малоун (36 928) и Коби Брайънт (33 643 точки).