Балкан разби Черно море Тича с 40 точки разлика

Александър Гаврилович вкара най-много за Балкан - 19 точки

Балкан записа пети успех в седем мача от началото на сезона в НБЛ. В “Арена Ботевград” вицешампионите не срещнаха особени затруднения с Черно море Тича и спечелиха с 40 точки разлика - 102:62.

Още в първата четвърт домакините се откъснаха напред, повеждайки с 26:12 след 10 минути игра. Втората четвърт бе една идея по-равностойна. Гостите от Варна вкараха само с точка по-малко от съперника за 48:33 на почивката. В третата част Балкан реализира двойно повече от Черно море и доближи разликата до 30 точки за 74:46 преди заключителния период, а след последната сирена на таблото светеше - резултат 102:62.

Александър Гаврилович вкара най-много за Балкан - 19 точки. Танксли Ефъней добави 14, Павел Иванов остана с 13, а Майкъл Хопкинс и Димитър Димитров с по 12.

Веселин Георгиев наниза 18 за Черно море Тича, а Георги Боянов прибави 12 точки, 8 борби и 3 асистенции.

Балкан има 5 победи и 2 загуби, а Черно море - 6 загуби в 6 мача.