ШОК: Отбор от Втора лига би Левски на „Герена“ в мач с два обрата (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Сините“ паднаха с 2:3 пред Спас Русев и Ники Михайлов

Левски изненадващо загуби с 2:3 от Монтана в контрола, играна на стадион „Георги Аспарухов“, на който бяха „синият“ бос Спас Русев и бившият вратар на тима Николай Михайлов.

Славиша Стоявновия избра да заложи на Николай Кръстев под рамката, а резерва бе друг юноша – Димитър Шейтанов.

За първи път от началото на сезона извън групата останаха колебливите в последните месеци Божидар Митрев и Мартин Полачек.

В игра за Левски се завърна Рилвалдиньо, който доскоро се възстановяваше от травма.

В отсъствието на контузения капитан Иван Горанов като ляв бек действаше Нганьони, който даде отлична асистенция за първия гол на „сините“, дело на Атанас Кабов.

Иначе Левски започна колебливо и втородивизионният опонент откри резултата още в шестата минута. Тогава, след една добра атака на Монтана, Сергей Георгиев излезе на стрелкова позиция отдясно и бе точен - 1:0.

След това „сините“ вдигнаха оборотите и заредиха няколко хубави атаки, като първо Ривалдиньо опита изстрел от над 20 метра, който прелетя малко над напречната греда, а в 26-ата минута Нганьони намери с чудесен дълъг пас Атанас Кабов в наказателното поле и той засече за 1:1.

После Паулиньо имаше претенции за дузпа след хубав рейд, а малко преди края на първата част Левски направи пълен обрат.

Атанас Кабов центрира отдясно, Серджиу Буш овладя и подаде към Паулиньо, който покачи на 2:1.

В началото на втората част Стоянович пусна в игра Антъни Белмонт, който замени Илия Юруков. Именно появилият се като резерва полузащитник допусна груба грешка в 52-ата минута и това позволи на Атанас Илиев да изравни за 2:2.

Момчетата на Ферарио Спасов направиха пълен обрат след 76 минути игра. Борислав Дамянов бе изпуснат от домакинската защита и с изстрел по земя направи 3:2.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЛЕВСКИ: 89. Кръстев, 2. Нганиони, 3. Белаид, 6. Найденов, 7. Паулиньо, 9. Буш, 10. Ривалдиньо, 20. Нашименто, 28. Яблонски, 77. Юруков, 93. Кабов;
Треньор: Славиша Стоянович;

МОНТАНА: 1. Орлинов, 2. Попов, 3. Айтов, 21. Трифонов, 5. Цонков, 13. Йорданов, 14. Гавов, 7. Рамадан, 11. Д. Георгиев, 22. С. Георгиев 17. Мисяк;
Треньор: Ферарио Спасов;

Вальо Илиев: Целта пред ЦСКА 1948 е Европа

"Не искаме да се задоволяваме с малкото, а напротив - да бъдем гладни за повече"

Вижте какво съобщиха от „Лаута“

Тръпката е в efbet Лига – шампионатът се разделя на 3 групи, интригата е на макс!

Бонусът за елита на платформата за онлайн спортни залози efbet.com важи до края на сезона