Само Бодуров без смяна в петте мача в Лига на нациите

Двубоят в Никозия бе под №17 за Петър Хубчев начело на България

Централният защитник на ЦСКА Николай Бодуров е единственият, който е играл във всички пет мача от Лигата на нациите без смяна - 450 минути. По пет двубоя имат още Ивелин Попов (447 минути), Георги Костадинов (438 минути) и Божидар Краев (279 минути).

България и Кипър записаха първо равенство в съперничеството помежду си. Досега нашите имаха 12 успеха и 1 поражение. Головата разлика вече е 34:10 за трикольорите.

Двубоят в Никозия бе под №17 за Петър Хубчев начело на националния ни отбор. Балансът му е положителен - 8 победи, 2 равенства и 7 загуби. Головата разлика е 19:22.

Николай Димитров-Хичо вкара първия си гол за България в осмия си мач за националния отбор.

Георги Петков стана най-възрастният вратар в Европа, пазил в официален мач на национален отбор. До момента №1 бе легендарният страж на Ливърпул и Северна Ирландия Елиша Скот, който записва своя рекорд през 30-те години на миналия век, когато е на 42 години и 200 дни. Петков обаче го измества от върха, тъй като е на 42 години и 253 дни. Първото място в световен мащаб за най-възрастен вратар в официаен мач на национални отбори държи Есам Ел Хадари от Египет, който направи рекорда на световното първенство в Русия. Той пази на вратата на фараоните на 45 години и 161 дни. След него е колумбиецът Фарид Мондрагон от Мондиал 2014, когато бе на 43 години и 3 дни. Тройката се допълва от Георги Петков.

България U15 с реми срещу Косово (ВИДЕО)

Две дузпи и 1:1 в контрола, играна в Прищина

БФС търси усилено футболисти с български корени

До момента сме открили над 20 състезатели, обясни Лъчо Димов

Венци Стефанов: Илиан Илиев ще вдигне националите

Любо първо говори, после мисли

Женският ни национален отбор с драматична загуба от Армения (ВИДЕО)

"Лъвиците" ни допуснаха поражение с 2:3 на "Александър Шаламанов" в София

БРАВО! Девойките на България до 19 г. се класираха сред елита на Европа

Момичетата ни спечелиха безапелационно промоция за Лига А

Радойска очаква мачовете с Румъния да решат първото място

„Имам балансиран отбор“, заяви селекционерът на женския ни тим

Силвия Радойска: Владеехме инициативата

„Търсихме победата през цялото време“, доволна е треньорката на женския национален отбор