Само Бодуров без смяна в петте мача в Лига на нациите

Двубоят в Никозия бе под №17 за Петър Хубчев начело на България

Централният защитник на ЦСКА Николай Бодуров е единственият, който е играл във всички пет мача от Лигата на нациите без смяна - 450 минути. По пет двубоя имат още Ивелин Попов (447 минути), Георги Костадинов (438 минути) и Божидар Краев (279 минути).

България и Кипър записаха първо равенство в съперничеството помежду си. Досега нашите имаха 12 успеха и 1 поражение. Головата разлика вече е 34:10 за трикольорите.

Двубоят в Никозия бе под №17 за Петър Хубчев начело на националния ни отбор. Балансът му е положителен - 8 победи, 2 равенства и 7 загуби. Головата разлика е 19:22.

Николай Димитров-Хичо вкара първия си гол за България в осмия си мач за националния отбор.

Георги Петков стана най-възрастният вратар в Европа, пазил в официален мач на национален отбор. До момента №1 бе легендарният страж на Ливърпул и Северна Ирландия Елиша Скот, който записва своя рекорд през 30-те години на миналия век, когато е на 42 години и 200 дни. Петков обаче го измества от върха, тъй като е на 42 години и 253 дни. Първото място в световен мащаб за най-възрастен вратар в официаен мач на национални отбори държи Есам Ел Хадари от Египет, който направи рекорда на световното първенство в Русия. Той пази на вратата на фараоните на 45 години и 161 дни. След него е колумбиецът Фарид Мондрагон от Мондиал 2014, когато бе на 43 години и 3 дни. Тройката се допълва от Георги Петков.

Женският ни национален отбор домакинства на "Александър Шаламанов"

Приемаме Армения на 9 април

Александър Димитров: Илиан Илиев е много голяма личност

"Момчетата работиха много за тази победа", каза селекционерът на младежкия национален отбор

Светослав Вуцов: Трябва да сме по-уверени в качествата си

Вратарят смята, че с натрупването на умората е спаднала и концентрацията у целия отбор

Алекс Петков: Изпуснахме победата, защото не издържахме