Англия изхвърли Хърватия в Лига В след драматичен обрат на "Уембли" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Хари Кейн прати "трите лъва" на финалите в Португалия

Англия спечели с 2:1 домакинството си на Хърватия в последен мач от груповата фаза на турнира Лига на нациите. Крамарич откри за "шахматистите" в 57-ата минута. Резервата Джеси Линдгард (78) и капитанът Хари Кейн (85) се разписаха за драматичния обрат на "Уембли".

Успехът осигури на "Трите лъва" във финалния турнир, който ще определи победителя в първото издание на надпреварата. Той ще се проведе Португалия. Това реши УЕФА, след като едно от местата зае представителния тим на страната домакин.

Хърватия пък ще играе в по-долната Лига В през следващия сезон.

Гостите можеха да поведат още във 2-ата минута, когато Фабиан Делф се подхлъзна, а Пикфорд прати топката в краката на Ребич, който от границата на наказателното поле обаче не уцели празната врата.

В 11-ата минута Стърлинг пропусна чисто положение за Англия. Изведен сам срещу вратаря отдясно, той би в тялото му. Малко след това Йедвай блокира удар на Хари Кейн пред голлинията, а след това Калинич плонжира и отрази добавката на нападателя на Тотнъм.

Реферът можеше да отсъди дузпа за Хърватия в 38-ата минута. Крамарич проби до аутлинията, а Джо Гомес протегна крак и остана впечатление, че го спъва, но сигнал не последва.

В 57-ата минута „Уембли” замлъкна. Крамарич получи в наказателното поле, направи няколко финта и успя да стреля, а след рикошет топката влетя в мрежата зад Пикфорд - 0:1.

Саутгейт пусна Деле Али, а минути след това Джеси Лингард и Джейсън Санчо.  Това даде резултат и в 78-ата минута домакините изравниха. Кейн пусна топката покрай вратаря, а от самата голлиния Лингард отбеляза за 1:1.

В 82-ата минута Лингард изби пред голлинията удар на Вида. Малко след това англичаните ликуваха. След пас отляво Хари Кейн засече топката в мрежата, за да донесе победата с 2:1. Това е първото му попадение за националния отбор 1/8-финала с Колумбия на Световното.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

АНГЛИЯ: 1. Пикфорд, 2. Уокър, 5. Гомес, 6. Стоунс, 3. Чилуел, 4. Дайър, 7. Баркли, 8. Делф, 10. Стърлинг, 11. Рашфорд, 9. Кейн

ХЪРВАТИЯ: 12. Калинич, 16. Йедвай, 21. Вида, 6. Ловрен, 2. Вършалко, 11. Брозович, 10. Модрич, 4. Перишич, 8. Влашич, 18. Ребич, 9. Крамарич