Спортист №1 на България до 18 години:

19 ноември 2018 23:39 Костадин Джорджев

ЖАЛКО! България не успя да бие Словения, не получи и помощ от Кипър (ВИДЕО+СНИМКИ)

България направи 1:1 със Словения в последния си двубой от Лигата на нациите, игран на стадион "Васил Левски".

Мометата на Петър Хубчев направиха пореден силен мач пред над 5000 зрители, които бяха дошли да ги подкрепят в студената ноемврийска вечер. Срещу себе си обаче те имаха изключително класен съперник, който отказа да хвърли кърпата, въпреки че нямаше как да се спаси от изпадане.

Този резултат спря България за промоция в Лига В. Нашите останаха втори в групата, на две точки зад Норвегия. Скандинавците спечелиха 2:0 гостуването си на Кипър.

Добрата новина е, че националите ни се изкачват в трета урна за жребия за европейските квалификации.

Българите започнаха по-активно и в 9-ата минута стигнаха до първия удар в очертанията на съперниковата врата. Отправи го Страхил Попов. Защитникът пробва да вкара от над 20 метра, но без успех - вратарят Вид Белец беше на мястото си и спаси.

Само две минути след това гостите също стигнаха до положение. Роман Безяк подаде в наказателното поле към Вербич, който обаче стреля над вратата.

В 15-ата минута шут на Костов излезе в аут. Пет след това Страхил Попов пусна хубав извеждащ пас към Спас Делев, който обаче не успя да овладее топката. Опасен изстрел на Станислав Костов в 33-ата минута пък мина над вратата.

Тук някъде стана още по-сложно за българите. От Кипър долетя новината, че Норвегия води с 1:0, което допълнително утежни задача на на националите ни.

Самоотвержена намеса на Миха Върбич в наказателното поле отърва словенците от попадение три минути преди края на първата част. Той изчисти в корнер поддаване към Спас Делев, който беше оставен сам зад гърба му.

Четири минути след почивката Ивелин Попов можеше да открие, но ударът му с глава беше уловен от вратаря на словенците. В Кипър пък резултатът стана 2:0 за норвежците и мисията ни започна да изглежда невъзможна.

В 60-ата минута Николай Димитров видя, че Делев е непокрит в наказателното поле на гостите и опита подаване, което обаче дойде дълго. В ответната атака Иличич стреля над българската врата.

България стигна до гол в 68-ата минута. Разписа се резервата Галин Иванов, който засече с глава центриране на Страхил Попов - 1:0.

Словенците, които не играеха за нищо в този мач, обаче не хвърлиха кърпата и четвърт час преди края изравниха. Миха Зайц простреля Георги Петков за 1:1.

В заключителните минути геройски изяви на двамата вратари предотвратиха още попадение. Първо Белец спря удари на Костадинов и Ивелин Попов, а след това Георги Петков не трепна пред останали сам срещу него Роман Безяк.

Събития

90+4' Жълт картон Жълт картон за Славчев, който отправи реплики по адрес на съдията
90+4' Край на мача Край на мача!
90+1' Bнимание Георги Петков не допусна да бъде надигран от Роман Безяк
90' Bнимание Белец спаси последователно удари на Костадинов и Ивелин Попов
87' Смяна за състезател влизащ в игра Щулац влезе
87' Смяна за състезател излизащ от игра Миха Зайц излезе
85' Много нескопосан опит за удар на Петър Занев
75' Гол ГОЛ ЗА СЛОВЕНИЯ! Миха Зайц получи топката в наказателното поле и стреля покрай Георги Петков за 1:1
73' Смяна за състезател влизащ в игра Петър Занев се появи в игра
73' Смяна за състезател излизащ от игра Спас Делев напусна
71' Жълт картон Жълт картон за Страхил Попов
68' Гол ГОООЛ ЗА БЪЛГАРИЯ! Галин Иванов бележи с глава след центриране на Страхил Попов
63' Смяна за състезател влизащ в игра Галин Иванов влезе
63' Смяна за състезател излизащ от игра Николай Димитров излезе
62' Удар Удар на Иличич минава над вратата на Георги Петков
60' Bнимание Прекрасно подаване на Николай Димитров към Спас Делев, топката обаче му дойде дълга и той не успя да нанесе хубав удар
59' Смяна за състезател влизащ в игра Радослав Василев влезе на негово място
59' Смяна за състезател излизащ от игра Станислав Костов е заменен
58' Смяна за състезател влизащ в игра Яка Бийол се появи на терена
58' Смяна за състезател излизащ от игра Дервишевич напусна
57' Жълт картон Роман Безяк получава жълт картон след като свали на земята Николай Бодуров
55' Нова отлична намеса на Страхил Попов предотвратява опасност пред вратата на Петков
49' Удар Удар с глава на Ивелин Попов е спасен от вратаря на словенците
46' Начало на второто полувреме
45' Край на първото полувреме
42' Bнимание Решаваща намеса на Миха Върбич! Защитникът изчисти в корнер подаване към оставения непокрит в наказателното поле на гостите Спас Делев
40' Капитанът на Словения Иличич се опита да се откъсне сам срещу Георги Петков. Решителеш шпагат на Божиков обаче не позволи това да се случи
33' Удар Станислав Костов стреля опасно от границата на наказателното поле, но над вратата
30' Центриране Центриране от фаул на Амир Дервишевич, топката прехвърли всички играчи в наказателното поле и излезе в аут
24' Центриране Страхил Попов центрира в наказателното поле на гостите, там Белец боксира и ликвидира опасността пред вратата си
20' Страхил Попов пусна извеждащ пас към Делев, който обаче не успа да овладее топката
15' Bнимание Добър шанс и за България! Недялков пусна към Станислав Костов в наказателното поле на гостите. Нападателят на Левски обаче шутира покрай вратата
11' Bнимание Вербич засече остро подаване на Безяк, но стреля над вратата на Георги Петков
9' Удар Изстрел на Страхил Попов от над 20 метра попада в ръцете на вратаря Вид Белец
8' Грубо влизане на Безяк в краката на Георги Костадинов. Бившият нападател на Лудогорец се размина само с устна забележка от съдията
5' Българските национали владеят повече топката, но положения пред вратата на словенците липсват
1' Начало на мача Начало на мача