България U19 катастрофира срещу Гърция, сбогува се с надеждите за Евро 2019!

"Лъвчетата" на Ангел Стойков загубиха с 0:3 в Сливен

Надеждата за националния отбор по футбол до 19 години за класиране на Евро 2019 угасна по-рано от очакваното.

Макар че селекцията на Ангел Стойков бе домакин на първия квалификационен кръг от 13 група, младите "лъвове" не успяха да преминат в следващия етап, след като загубиха с 0:3 от Гърция.

Поражението ги остави извън първите два отбора в групата, допълвана още от Румъния и Гибралтар.

На стадион "Хаджи Димитър" в Сливен от българите се искаше единствено да не загубят. Всякакъв друг резултат им гарантираше място в Елитния кръг по пътя към Евро 2019.

Уви, лидерът Гърция не пусна аванта на играчите на Ангел Стойков, макар че след първото полувреме резултатът бе 0:0.

През втората част обаче гостите, макар да си бяха гарантирали участие напред, се развихрира и нанизаха три попадения в нашата врата, а в основно действащи лице се превърна Антонис Гайтанидис, който реализира хеттрик.

Първият гол дойде в средата на втората част, а малко по-късно младата надежда на ПАОК покачи на 2:0.

В този момент стана ясно, че всичко за "лъвчетата" ни приключва, а минути преди края на редовното време се стигна и до третото попадение на Гайтанидис, вкарано от дузпа.

Така за Елитния кръг се класираха отборите на Гърция и Румъния, съответно с по 9 и 4 точки. Толкова има и България, която обаче е с по-лоша голова разлика от съседите, победили с 8:0 днес Гибралтар.

България - Гърция 0:3

0:1 Гайтанидис 65
0:2 Гайтанидис 69
0:3 Гайтанидис 83-д.

Съставът на България: 1. Дамянов, 3. Арсов, 5. Димитров, 6. Антов, 7. Минчев, 9. Боруков, 10. Янков, 11. Добрев, 14. Милошев, 15. Борисов, 19. Митков

Съставът на Гърция: 1. Никополидис, 2. Лирацис, 3. Тсаусис, 5. Анцулас, 6. Неофитидис, 7. Еманулидис, 8. Мелиопоулос, 9. Йоанидис, 10. Мпотос, 11. Думцис, 15. Диамантис

България U15 с реми срещу Косово (ВИДЕО)

Две дузпи и 1:1 в контрола, играна в Прищина

БФС търси усилено футболисти с български корени

До момента сме открили над 20 състезатели, обясни Лъчо Димов

Венци Стефанов: Илиан Илиев ще вдигне националите

Любо първо говори, после мисли

Женският ни национален отбор с драматична загуба от Армения (ВИДЕО)

"Лъвиците" ни допуснаха поражение с 2:3 на "Александър Шаламанов" в София

БРАВО! Девойките на България до 19 г. се класираха сред елита на Европа

Момичетата ни спечелиха безапелационно промоция за Лига А

Радойска очаква мачовете с Румъния да решат първото място

„Имам балансиран отбор“, заяви селекционерът на женския ни тим

Силвия Радойска: Владеехме инициативата

„Търсихме победата през цялото време“, доволна е треньорката на женския национален отбор