ОБЗОР: Швеция спечели битката с Русия и отива на плейофи (РЕПОРТАЖИ)

Шотландия спечели своята група, Сърбия не изпусна преднината си пред Румъния

Португалия завърши с равенство груповата фаза на Лигата на нациите. „Мореплавателите” си осигуриха предсрочно класиране още в мача с Италия и днес можеха да си позволят отпускане в мача срещу Полша. Селекцията на Фернандо Сантош поведе преди почивката след гол на Андре Силва, но Милик изравни в 66-ата от дузпа. Червен картон получи Данило Перейра от отбора на Португалия в 63-ата минута.

Швеция спечели битката в Група 2 на Лига В, след като в последния си мач победи с 2:0 Русия и измести „Сборная” от първото място. Двата тима имат равен брой точки – 7, но предимството е на страната на шведите заради по-добри показатели от преките двубои.

Шотландия също ще играе плейофи след успех като домакин с 3:2 над Израел. Преди срещата отборите имаха по 6 точки в Група 1 на Лига С, но след днешния успех напред се класира Шотландия. В герой за отбора се превърна Джеймс Форест, вкарвайки и трите гола за своя отбор.

Неясноти имаше и в Група 4 на Лига С. Водачът Сърбия (11 т.) имаше преднина от две точки пред Румъния, която успя да задържи, след като се наложи с категоричното 4:1 на Литва. Румъния постигна победа с 1:0 като гост на Черна гора, но това не промени крайното класиране.

Косово и Азербайджан трябваше да решат победителя в Група 3 на Лига D в пряк двубой. Косово се нуждаеше от точка, за да си подсигури преминаване в следващата фаза от надпреварата. Двубоят премина кошмарно за азерите, които инкасираха 4 гола в собствената си врата и се сбогуваха с мечтите си за плейофите.

В другата среща от същата група Малта и Фарьорските острови си размениха по един бърз гол в началото на мача, след което повече попадения не паднаха и срещата завърши при този резултат.