Добруджа прекъсна черната си серия след победа над Левски

Така добричлии се изкачиха на 4-о място във временното класиране с 3 победи, 3 загуби и 11 точки, но и мач повече

Волейболният отбор на Добруджа 07 (Добрич) прекъсна черната си серия от 3 поредни загуби в Суперлигата на България.

Възпитаниците на треньора Пламен Христов успяха да се наложат у дома над Левски с 3:1 (25:23, 25:21, 20:25, 25:23) в изтеглен мач от 8-ия кръг, игран тази вечер пред около 1000 зрители в зала "Добротица".

Срещата бе изтеглена заради предстоящото участие на "сините" в третия по сила европейски клубен турнир "Чалъндж къп".

Така добричлии се изкачиха на 4-о място във временното класиране с 3 победи, 3 загуби и 11 точки, но и мач повече. Левски също има 3 победи и 3 загуби, но с 8 точки е седми в таблицата. В редовния 6-и кръг Добруджа ще приеме новака Дея спорт (Бургас), а "сините" са домакини на Монтана. Срещите са в събота (24 ноември) от 18,00 часа.

В първите два гейма играта вървеше точка за точка почти до края, като домакините от Добруджа успяха да ги вземат в решителните моменти. И в двете части се стигна до равенство при 20:20, като след това добричлии налагаха волята си. В третия гейм настъпи промяна, като от началото Левски започна да диктува играта - 8:4 и 12:6.

"Сините" успяха да запазят предимството си докрай и спечелиха гейма с 25:20, като се върнаха в играта. Четвъртата част отново бе изключително оспорвана, като борбата бе до равенството при 17:17. Подкрепяни от страхотната си публика волейболистите на Добруджа отново преклониха съперника и спечелиха гейма с 25:23, а с това и крайната победа с 3:1.