Сестри Стоеви продължават напред в Глазгоу

Българките, които са номер 1 в основната схема, разгромиха на старта Лиза Камински и Хана Поол (Германия)

Европейските шампионки на двойки жени Габриела Стоева и Стефани Стоева се класираха за втория кръг на международния турнир по бадминтон от сериите Супер 100 в Глазгоу (Шотландия) с награден фонд 75 хиляди долара.

Българките, които са номер 1 в основната схема, разгромиха на старта Лиза Камински и Хана Поол (Германия) с 21:8, 21:12 за 32 минути. Следващите съпернички на сестрите са Джесика Хоптън и Виктория Уилямс (Англия).
Останалите български представители отпаднаха от надпреварата.

На сингъл жени Мария Мицова загуби в оспорван двубой от първия кръг от Кристин Кууба (Естония) с 21:19, 18:21, 22:24 за 51 минути.

Иван Русев претърпя поражение във втория си мач от основната схема от четвъртия поставен Раджив Юсеф (Англия) с 15:21, 12:21 за 33 минути.

На смесени двойки Мария Мицова и Алекс Влаар загубиха от германците Петер Кесбауер и Йоана Голишевски с 22:20, 17:21, 19:21 за 50 минути.

На двойки мъже Влаар и Димитър Янакиев отстъпиха пред Джошуа Магий и Пол Рейнолдс (Ирландия) с 19:21, 19:21 за 36 минути, въпреки че водеха в резултата в средата на втория гейм.