Витоша попари Славия сред студа и мъглата в Бистрица (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бивш футболист на „белите“ ги наказа и донесе първа победа на бистричани от септември насам

Витоша постигна първата си победа от септември насам, а Славия остана без такава от месец, след като загуби с 0:1 визитата си в Бистрица от XVI кръг на Първа лига.

Домакините се намираха в серия от шест поражения във всички турнири, но успяха да изненадат „белите“ и вече са само на точка зад тях във временното класиране.

Първата чиста възможност в срещата се откри пред капитана на гостите Галин Иванов, който бе изведен сам срещу вратаря в 12-ата минута, но младият страж на домакините Николай Георгиев излезе решително и изби в корнер.

Четири минути по-късно Галин Иванов бе намерен в пеналта от Александър Александров и стреля с глава, ала топката се отби от напречната греда и излезе в аут.

Междувременно над стадиона се спусна гъста мъгла и съдийската бригада поиска смяна на топката с такава, която да е по-забележима на терена.

Домакините отговориха на предизвикателството малко по-късно, когато изпълниха заучено едно статично положение, но Радко Мутафчийски не се възползва от създалата се пред него чудесна възможност.

Постепенно мъглата над стадиона в Бистрица се вдигна и в крайна сметка почивката дойде при нулево равенство.

То можеше да бъде нарушено малко след паузата, тъй като в 50-ата минута Лъчезар Котев от Витоша се озова на стрелкова позиция, но ударът му от въздуха мина над вратата.

Десет минути по-късно отново Котев стреля над напречната греда, след като Антонис Стериакис не се намеси добре при един от общо 16-те корнера в мача.

После пък капитанът на домакините Георги Амзин стреля право в тялото на вратаря след центриране, а не след дълго Витоша успя да открие резултата чрез Наско Милев.

Това се случи в 74-ата минута, когато дошлият точно от Славия през лятото нападател вкара отблизо с удар по земя след хубав пробив на Стефан Христов отдясно и направи жест към гостуващата агитка, който му донесе жълт картон.

Секунди по-късно Амзин бе длъжен да удвои аванса на Витоша, ала изстрелът му с глава от границата на вратарското поле мина на сантиметри от гредата.

В заключителните минути резервата на гостите Илиан Мицански се опита да изпроси дузпа, но получи жълт картон за симулация, а в самия край пропусна и изгодна възможност, така че Витоша взе трите точки и вече има 16 в своя актив, с една по-малко от десетия Славия.

ВИТОША - СЛАВИЯ 1:0

1:0 Наско Милев (74')

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ВИТОША: 12. Николай Георгиев (в), 2. Тодор Гочев, 6. Румен Гьонов, 10. Георги Амзин (к), 11. Даниел Кутев, 16. Радко Мутафчийски, 24. Георги Купенов, 80. Лъчезар Котев, 88. Ивайло Лазаров, 96. Наско Милев, 99. Стефан Христов;

СЛАВИЯ: 32. Антонис Стериакис (в), 3. Тейнур Марем, 25. Александър Александров, 38. Милен Гамаков, 23. Владислав Узунов, 35. Георги Йомов, 10. Янис Карабельов, 8. Славчо Шоколаров, 17. Момчил Цветанов, 33. Галин Иванов (к), 7. Милчо Ангелов;

СТАТИСТИКА:

Матай: Червените картони бяха пресилени

Капитанът на ЦСКА смята, че Ботев Пловдив се радват предварително

Керкез: Голяма победа, на нашия стадион ще бъдем много силни

Треньорът на Ботев Пловдив остана много доволен от успеха над ЦСКА за Купата на България

Стамен Белчев притесни феновете: Каранга има неприятна контузия