Септември излъга Черно море с куриозен гол (ВИДЕО+СНИМКИ)

Столичани с късен обрат за крайното 2:1

Септември се наложи с 2:1 над гостуващия Черно море в двубой от 16-ия кръг на Първа лига. Жоржиньо откри резултата в 55-ата минута, но капитанът на домакините Борис Галчев върна паритета десет по-късно. В 81-ата минута Байду направи обрата пълен след куриозен гол.

Още във втората минута на срещата пред Септември се откри добра възможност за откриване на резултата. Футболист на домакините бе фаулиран в близост до наказателното поле, но Борис Галчев стреля право в стената.

В 8-ата минута Георги Илиев получи в наказателното поле на домакините, но точно преди да нанесе удар топката му бе избита с чист шпагат от Бенга.

Две по-късно Галчев пробва нов удар от фаул, но капитанът на Септември отново нацели стената от футболисти на Черно море.

В 25-ата Виктор Генев пробва изненадващ удар от над 30 метра, като не бе далеч от целта, топката премина опасно близо до левия страничен стълб.

В края на полувремето Асен Чандъров пробва удар извън пеналта, но без да застраши вратата на Макенджиев.

Втората част двата тима вдигнаха оборотите и показах много по-качествен футбол.

В 55-ата минута Георги Илиев се открадна топката от Иван Арсов, след което намери Жоржиньо и бразилецът нямаше как да сгреши на празна врата.

В 65-ата Борис Галчев пробва за трети път удара си от фаул, като този път бе точен. Капитанът на столичани стреля по земя и изненада Макенджиев, връщайки равенствтото в мача.

Гостите можеха да излязат отново напред в резултата в 75-ата, но Панайотов стреля покрай вратата от чиста позиция.

Късметът се усмихна на домакините в 81-ата минута. Гади центрира от десния фланг, Тилев отклони към Байду, а топката се отби в тялото му и влетя в мрежата на „моряците” за пълен обрат.

Септември удържа финалния щурм на гостите и се поздрави с трите точки.

Септември - Черно море 2:1
0:1 Жоржиньо (55`)
1:1 Галчев (65`)
2:1 Байду (81`)

СЪСТАВИ:

Септември: 21. Я. Георгиев, 6. Бенга, 23. Глишик, 25. Стоянов, 4. Арсов, 26. Алвеш, 8. Галчев, 7. Русев, 10. Чандъров, 20. Байду, 19. Гади
Ст. треньор: Христо Арангелов

Черно море: 88. Макенджиев, 17. Костадинов, 33. Енчев, 4. Генев, 41. Кононго, 28. Ндонгала, 71. Панайотов, 21. Илиев, 16. Витанов, 9. Фенуш, 11. Жоржиньо
Ст. треньор: Илиан Илиев