Ще успее ли Лудогорец в последния си мач от Лига Европа?

24 ноември 2018 16:52 Пламен Димитров

ЦСКА се залепи за Лудогорец след бой по Дунав (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА спечели с 2:0 гостуването си на Дунав от 16-ия кръг на Първа лига и се изравни с лидера Лидугорец. Двата тима имат по 38 точки, но шампионите са с по-добри показатели и мач по-малко. По-късно днес те гостуват на Локомотив Пловдив.

Столичани са в серия от пет победи и едно равенство в последните си шест мача.

"Червените", които бяха без контузения Кирил Десподов, имаха загруднение до първия гол. Той падна в 40-ата минута, а негов автор беше Мауридес. В началото на втаорото полувреме се разписа и Едвид Джеси.

Домакините първи застрашиха вратата на съперника. В 6-ата минута Иван Коконов на два пъти опита остри подавания в наказателното поле да ЦСКА. Там обаче Ахмед Ахмедов, а след това и Балджийски не успяха да нанесат удар по посока на вратата.

В 21-ата минута Дунав пропусна най-чистото си  положение през първото полувреме. Центриране на Божидар Васев в наказателното поле на ЦСКА стигна до непокрития Ахмед Ахмедов, който  нанесе удар от въздуха, но топката мина над вратата.

След малко повече от половин час игра Тиаго шутира директно от фаул, но над вратата.

ЦСКА дочака своя момент! Той дойде в 40-ата минута. Тогава Мауридес засече с глава центриране на Тиаго от фаул и отбеляза деветия си гол в Първа лига този сезон.

Второто полувреме започна пефектно за "червените". Само минута след неговото начало резултатът стана 2:0. Едвин Джеси влезе в наказателното поле, финтира Динков и шутира покрай вратаря Антонов.

След това попадение гостите заиграха по-освободено, а атаките на Дунав бяха епизодични. При една от тях коварен шут на Светослав Ковачев беше изваден от Черниаускас в аут. В 59-ата минута пък Мауридес пропусна да вкара второто си попадение в срещата. Той поучи извеждащ пас от Малинов и стреля, но Антонов спаси.

Нестор Ел Маестро се опита за затвори мача в последните 15 минути, като пусна Валентин Антов на мястото на Тиаго и на практика успя.

В 72-ата минута Николай Бодуров бе близо да реализира нов красив гол с екипа на ЦСКА. Бранителят засече избита топка след корнер. Мощната му тупалка обаче премина малко над гредата.

Последният шанс за Дунав в мача пропиля Ахмедов. Четири минути преди края нападателят беше изведен сам срещу Черниаускас, но и този му опит завърши с изстрел извън очертанията на вратата.

Събития

90+4' Край на мача!
90' Нещо средно между удар и подаване на Жоржиньо минава покрай вратата
87' Bнимание Шанс за Дунав! Ахмедов получи извеждащо подавене и се опита да прехвърли Черниаускас, но топката мина покрай вратата
83' Смяна за състезател влизащ в игра Бранимир Костадинов влезе
83' Смяна за състезател излизащ от игра Мачът приключи и за Христо Попадийн
83' Смяна за състезател влизащ в игра Али Соу вече е на терена
83' Смяна за състезател излизащ от игра Едвин Джеси излезе
82' Смяна за състезател влизащ в игра Жанио Бикел го замени
82' Смяна за състезател излизащ от игра Рубен Пинто напусна терена
74' Смяна за състезател влизащ в игра Валентин Антов влезе на мястото на Тиаго
74' Смяна за състезател излизащ от игра Първа промяна и в състава на ЦСКА
73' Удар Шут на Бодуров не намира целта
69' Смяна за състезател влизащ в игра Ндайе влезе
69' Смяна за състезател излизащ от игра Свтослав Ковачев напусна терена
68' Засада Малинов опита извеждащо подаване към Едвин Джеси, но страничният рефер маркира засада
61' Смяна за състезател влизащ в игра Исмаил Иса се появи на негово място
61' Смяна за състезател излизащ от игра Иван Коконов излезе
59' Bнимание Мауридес пропусна да реши окончателно мача! Той получи извеждащо подаване от Малинов и стреля, но Антонов отрази удара му
57' Bнимание Опасен шут на Ковачев е изваден от Черниаускас в корнер
55' Удар Изстрел на Жоржиньо право в ръцете на вратаря Антонов
51' Удар Слаб удар на Мартин Ковачев е уловен от Черниаускас
47' Гол ГОООЛ ЗА ЦСКА! Едвин Джеси влезе в наказателното поле, финтира Динков и прати топката за втори път във вратата на Дунав
46' Начало на второто полувреме
45' Край на първото полувреме
40' Гол ГОООЛ ЗА ЦСКА! Мауридес бележи с глава след центриране на Тиаго от фаул
39' Жълт картон Христо Попадийн получава жълт картон, след като изрита Жеферсон
35' Удар Изстрел на Тиаго от фаул минава над вратата на Дунав
31' Центриране Центриране на Едвин Джеси и след рикошет в крака на Васев, топката е уловена от вратаря Антонов
28' Центриране към Чорбаджийски, но централният защитник на ЦСКА не успя да стреля добре с глава
25' Удар Нов изстрел на Ковачев и пак високо над вратата
21' Bнимание Прекрасно центриране на Божидар Васев в наказателното поле на ЦСКА, там Ахмед Ахмедов нанесе удар от въздуха, но топката мина над вратата
18' Бодуров пробва извеждащо подаване към Едвин Джеси, топката обаче рикошира в крак на съперник и уловена от вратаря Станислав Антонов
15' Удар Силен и много неточен изстрел на Световслав Ковачев
6' Bнимание Дунав пръв застраши вратата на съперника! На два пъти Иван Коконов пусна остри подавания в полето на ЦСКА, но Ахмед Ахмедов, а след това и Балджийски не успяха да нанесат удар
4' Грешка на Мартин Ковечев, топката попадна в Тиаго, който се подвоуми дали да стреля или да подава и опасността беше ликвидирана от отбраната на домакините
1' Начало на мача Начало на мача