ОБЗОР: Байерн с нова огромна издънка, Борусия остава непобеден (РЕПОРТАЖИ)

Вижте всички резултати и репортажи от днешните мачове в Германия

Байерн (Мюнхен) стигна до срамно равенство 3:3 като домакин на предпоследния в Бундеслигата Фортуна Дюселдорф.

В мача от 12-ия кръг на германското първенство баварците започнаха солидно и в рамките на три минути между 17-та и 20-та минута Никлас Суле и Томас Мюлер изведоха тима си напред в резултата с два гола. В първите минути обаче Фортуна на три пъти застраши сериозно защитата на домакините, но Лукебакио и Усами не успяха да отбележат. Минута преди почивката обаче Доди Лукебакио намали за 2:1.

След полувремето Байерн бързо си възстанови аванса от два гола след нов гол на Мюлер в 58-та минута. След това обаче момчетата на Нико Ковач свалиха сериозно качеството на играта си и в 77-та отново Лукебакио намали за 3:2. Вместо да се втурне в търсене на нов гол, Байерн реши да задържа повече топката без да внася напрежение в редиците на Фортуна Дюселдорф. Това се оказа фатално в 4-та минута на продължението, когато Лукебакио подпечата титлата си "Играч на мача" с нов гол и хеттрик за крайното 3:3.

Така германският шампион е вече трети мач без победа в първенството и е на точка извън зона Шампионска лига. Върхът пък е вече на девет точки, след като Борусия (Дортмунд) отново взе своето.

На "Коуфейс Арена" в Майнц местният отбор не успя да вземе дори точка от лидера Борусия (Дортмунд). Всичко най-интересно в срещата се разви през второто полувреме, като в 66-та минута Пако Алкасер реализира първото си попадение, след като беше откупен напълно от Барселона. Само три минути по-късно Робин Куайсон изравни, но в 76-та Лука Пишчек реализира за крайното 1:2.

Така Борусия събра 30 точки на върха в Бундеслигата и още няма загуба през този сезон в местното първенство.

Чалханоглу: Това Скудето е отмъщението ми към Милан

Халфът не може да забрави отношението на феновете на "росонерите" след трансфера в градския съперник

Грубо: Фенове на Интер изгориха фланелка на Ибрахимович (ВИДЕО)