Велико Търново ликува: Етър влезе в шестицата! (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Болярите“ с минимален успех срещу слаб Ботев Пд на „Ивайло“

Етър постигна ценна победа с 1:0 срещу Ботев Пловдив в мач от XVI кръг на Първа професионална лига и по този начин се нареди на шесто място във временното класиране.

Единственото попадение в срещата, играна на стадион „Ивайло“ във Велико Търново, реализира Румен Руменов, който освен това нацели и гредата, ала неговият съотборник Аласана Мане се контузи и бе заменен още преди почивката.

Нападателят на гостите Стивън Петков пък вкара две попадения, но всяко от тях бе справедливо отменено, а и като цяло „жълто-черните“ не показаха, че заслужават да вземат нещо от мача.

Домакините започнаха срещата по-мотивирано и още в 12-ата минута Румен Руменов бе оставен непокрит в ляво от вратата на гостите. Той успя да центрира, но Кристиан Димитров успя да изчисти в корнер.

Четвърт час по-късно пък Аласана Мане изведе чудесно в коридор Руменов сам срещу вратаря и 25-годишният халф отправи опасен изстрел, ала топката срещна напречната греда.

В 33-ата минута обаче Мане получи травма и трябваше да бъде заменен принудително, а малко след това Стивън Петков от Ботев вкара гол с глава, който обаче бе отменен, защото при центрирането преди това топката напусна очертанията на терена.

Все пак логичното се случи в 44-ата минута, когато Иван Стоянов бе изведен зад гърба на „жълто-черната“ отбрана и финтира защитник, след което и вратаря, за да подаде на непокрития Румен Руменов и той отблизо да открие резултата с третия си гол за сезона.

Така Етър напълно заслужено се оттегли на почивка с преднина от 1:0, а бездушната игра на Ботев вбеси треньора на тима Николай Киров и той реагира със смяна, пускайки Серкан Юсеин вместо Радослав Терзиев.

Въпреки това обаче гостите трудно създаваха голови възможности и през второто полувреме, макар че в 61-ата минута тяхна многоходова атака завърши с далечен опасен удар на капитана Лъчо Балтанов, а в 70-ата Стивън Петков за втори път вкара гол, който бе отменен заради очевидна засада.

Междувременно Тодор Неделев отправи два изстрела от статични положения, но без да затрудни особено вратаря на домакините Христо Иванов.

В заключителните минути все пак Ботев изравни играта и в 89-ата резервата Кристиан Добрев опита центриране, което се превърна в удар и бе на път да влезе в мрежата на домакините, ала Иван Скерлев изчисти в последния миг от голлинията.

До края нови попадения не паднаха и Етър събра 24 точки, като вече има само с 2 по-малко от петия Ботев Пловдив и с 3 повече от седмия в таблицата тим на Черно море, срещу който се изправя в следващия кръг.

Ботев пък загуби за първи път във Велико Търново от над 20 г. насам и в следващия мач приема Берое, след което гостува на Локомотив в дербито на Пловдив.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЕТЪР: 1. Христо Иванов (в), 21. Венцислав Василев, 16. Пламен Гълъбов, 14. Иван Скерлев, 30. Димо Атанасов, 5. Георги Сърмов, 6. Аласана Мане, 8. Румен Руменов, 73. Иван Иванов (к), 10. Велко Батрович, 88. Флорент Боджадж;

БОТЕВ ПЛОВДИВ: 22. Даниел Кайзер (в), 2. Карлос Перейра, 3. Димитър Пиргов, 5. Кристиан Димитров, 23. Йордан Минев, 18. Радослав Терзиев, 17. Лъчезар Балтанов (к), 8. Тодор Неделев, 93., Густаво Афонсо, 39. Антонио Вутов, 20. Стивън Петков;

ЕТЪР - БОТЕВ ПД 1:0
1:0 Румен Руменов (44')
Бусато: Дербито е приоритет