БЕЗАПЕЛАЦИОННО: Ювентус е осминафиналист! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Италианският остана лидер в групата си в Шампионска лига след 1:0 срещу Валенсия

Ювентус се класира за 1/8-финалите на Шампионската лига, след като победи у дома Валенсия с минималното 1:0 в мач от група Н.

Благодарение на успеха си в Торино италианският първенец събра 12 точки, с две повече от втория Манчестър Юнайтед и двата тима продължават към фазата на директните елиминации.

Единственото попадение за „бианконерите“ във вторник вечер реализира Марио Манджукич, който се разписа в 59-ата минута след асистенция на голямата звезда Кристиано Роналдо.

Мачът започна със силен, но неточен удар на португалеца, който повтори упражнението и в третата минута, ала право в ръцете на Нето и последният спаси без затруднения.

Валенсия отговори с флангова атака, спряна с вещина от опитната защита на домакините.

Юве можеше да поведе в 15-ата минута, когато Марио Манджукич стреля с глава и имаше претенции за игра с ръка в пеналта, но те не бяха уважени от арбитъра.

В 23-ата минута Алекс Сандро получи от Пауло Дибала на фланга и центрира веднага, намирайки Кристиано Роналдо, чийто изстрел от близка дистанция обаче бе блокиран.

Последваха нови претенции за дузпа на домакините, след падания на Миралем Пянич и капитанът Джорджо Киелини в наказателното поле, но наказателен удар не последва.

Гостите пък организираха образцова контраатака, ала не затрудниха Юве с поредното си центриране, а малко преди почивката Жоао Кансело влезе на скорост в пеналта, но опита атрактивно изпълнение с външен фалц и не улучи вратата.

Точно преди паузата пък Валенсия можеше изненадващо да открие резултата, след като Муктар Диакаби засече с глава центриране от корнер, но Воичек Шчесни блесна със страхотно инстинктивно спасяване.

Така двата тима се оттеглиха на почивка при равенство 0:0, а скоро след нея Роналдо тества рефлекса на вратаря с изстрел от средна дистанция.

Нето внимаваше и отрази, но без безпомощен в 59-ата минута, когато Марио Манджукич откри резултата на празна врата след успореден на голлинията пас на Роналдо.

Секунди след това Валенсия вкара гол чрез Диакаби, който обаче го стори с ръка и получи заслужен жълт картон, а попадението не бе зачетено.

След вихрения час в Торино и гола на домакините темпото на игра спадна, ала в 73-ата минута Роналдо бе близо до това да се разпише с глава, ако не бе умелата намеса на Нето.

В крайна сметка други попадения не паднаха и Ювентус взе пълния комплект от точки, така че вече може да мисли за следващата фаза и предстоящите сблъсъци с Фиорентина и Интер в италианската Серия А.

В последния си мач от Шампионската лига Юве гостува на аутсайдера Йънг Бойс, а Юнайтед ще играе с Валенсия.

ЮВЕНТУС – ВАЛЕНСИЯ 1:0
1:0 Марио Манджукич (59‘)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЮВЕНТУС: Шчесни, Кансело, Бонучи, Киелини, Сандро, Пянич, Бентакур, Матюиди, Манджукич, Дибала, Кристиано Роналдо;

ВАЛЕНСИЯ: Нето, Паулиста, Диакаби, Гая, Вас, Гуедес, Кондогбиа, Парехо, Коклен, Мина, Родриго;

Шаби Алонсо: Имаме голяма мотивация за Лига Европа