Страхотна победа на Берое в Европа!

Старозагорският тим се нуждае само от гейм срещу Арис, за да се класира за 1/8-финалите

Волейболистките на "Берое" постигнаха страхотна победа при дебюта си в европейските клубни турнири.

Пред около 350 свои фенове в зала "Иван Вазов" състезателките на Петър Дочев се наложиха с категоричното 3:0 гейма срещу гостуващия "Арис" Солун в първи 1/16-финал от турнира за Купата на претендентите.

Първите два гейма бяха изключително интересни. В тях "Берое" водеше до 20-ата точка, след което настъпваше равенство първо при 23:23, а после и при 24:24.

Беройки обаче показаха по-здрави нерви и двете части завършиха съответно 26:24 и 25:23.

В третия гъркините поведоха, но след средата на гейма домакините наложиха волята си и вдигнаха на крака публиката за крайното 25:19. Хелена Перич бе най-резултатна с 16 точки, 9 добави Веселина Григорова.

Реваншът в Солун е насрочен за 4 декември, вторник, от 20:30 чaса.

На беройки им е нужен само гейм, за да продължат в следващата фаза.

Ако "Арис" победи с 3:0, ще се играе златен гейм.

При успех в Гърция, френският "Волеро Кан" ще е съперник на нашите в 1/8-финалите.