Берое с трета загуба за ФИБА Еврокъп

Възпитаничките на Таня Гатева играха достойно, но отстъпиха пред Чукурова с 82:97

В среща от турнира ФИБА Еврокъп за жени Берое прие един от най-силните женски отбори в момента – Чукурова, но отстъпи пред тима от Турция с 82:97 (23:36, 16:18, 22:24, 21:19).

Възпитаничките на Таня Гатева играха достойно, ала склониха глави пред класата и превъзходството във физиката на своя съперник.

Още от първите минути гостенките показаха, че са по-добри, макар че старозагорки хвърлиха всички сили и се раздадоха до край.

След първата четвърт туркините водеха с 13 точки - 23:36. На полувремето резултатът бе 39:54. След още 10 минути игра на таблото бе изписано 61:78.

Без много напрежение отборът на Чукурова стигна до крайния успех в един много резултатен мач.

За победителките Алина Ягупова отбеляза 16 точки. За Берое Ана Почек реализира 27, а Теодора Динева записа 15.