ОБЗОР: Царско село с шеста поред победа във Втора лига, Арда превзе третото място

Струмска слава изненада Поморие, вижте всички резултати и класирането след съботните срещи

Царско село продължава да мачка всичко по пътя си във Втора лига!

Водачите в класирането записаха шести последователен успех и общо 14-ти през сезона в 16-ия кръг, налагайки се като домакин над Литекс с 3:1.

Убедителните лидери в таблицата откриха резултата още в 11-ата минута чрез бранителя Георги Хашев, разписал се за трети път този сезон.

Шест по-късно обаче Добромир Бонев възстанови статуквото и резултатът 1:1 се запази до почивката.

Скоро след нея резервата Емануил Манев отново даде преднина на домакините.

Тя стана факт в 49-ата минута, а в 74-ата голмайсторът на тима, а и на цялата Втора лига – Георги Минчев, оформи крайния резултат.

Попадението бе под №16 за 23-годишния стрелец, пристигнал от ЦСКА през лятото, който вече има 7 точни удара в последните си 6 мача!

Така Царско село събра 43 точки и отново има аванс от 7 пред втория Монтана, а междувременно Арда се изкачи до третата позиция с 28 в своя актив.

Момчетата на Стойчо Стоев надиграха предпоследния Кариана с 2:0 в Кърджали след две попадения на Вълчан Чанев (21‘ и 55‘), като по този начин се възползваха от грешката на ЦСКА 1948, направил 0:0 вкъщи с Ботев (Гълъбово) ден по-рано.

Междувременно Струмска слава поднесе изненадата на деня, побеждавайки като гост петия Поморие с 2:0, докато Пирин Благоевград се наложи като гост над опашкаря Добруджа с 2:1, ала въпреки това остава в опасната зона.