Автогол поведе Реал към успех в дербито с Валенсия (ВИДЕО)

Гостите с куп пропуски

Реал Мадрид спечели голямото дерби на уикенда в Ла Лига. На собствения си "Сантяго Бернабеу","Белия балет" се наложи с 2:0 над Валенсия. Столичани бяха поведени към трите точки от автогол на съперника, а второто поладение падна в края на мача.

Реал поведе още в 8-ата минута. Карвахал навърза двама защитници на гостите в наказателното поле и центрира остро. В опита си да избие, прати топката неспасяемо в горния ляв ъгъл на собствената си врата за 1:0.

В 29-ата минута Реал можеше да удвои аванса си. Бейл стреля мощно от малък ъгъл, но Нето със страхотен рефлекс изби.

В началото на втората част Карвахал засече центриране отдясно, но вратарят спаси.

В 53-ата минута Валенсия по чудо не изравни. Санти Мина бе изведен сам срещу вратаря, но стреля високо над напречната греда.

В 65-ата минута Валенсия пропусна нов чуденс шанс. След центриране от фаул, Паулиста засече от близко разстояние, но неточно.

Малко по-късно Мина отново пропусна сам срещу Куртоа. В случая обаче, дори и да бе реализирал, попадението нямаше да бъде признато заради засада.

В 73-ата минута Реал можеше да реши всичко. След чудесноорганизирана атака, топката стигна до Асенсио, чййто изстрел към опразнената врата бе блокиран със сетни сили от Паулиста.

5 минути по-късно Батшуай излезе очи в очи с Куртоа. Вратарят обаче изби удара на нападателя. В ситуацията бе маркирана изключително спорна засада.

В 83-ата минута Реал сложи точка на спора. Бензема намери на отлична позиция в наказателното поле Лукас Васкес, който прецизно прати топката в долния ляв ъгъл на вратата за 2:0.