НЯМА ТАКЪВ ГОЛ! Късметът покри Ливърпул в дербито срещу Евертън (ВИДЕО+СНИМКИ)

Проклятието "Анфийлд" продължава да тегне над "карамелите"

Драматичен финал беляза дербито между Ливърпул и Евертън от 14-ия кръг на английската Висша лига. "Червените" спечелиха с 1:0. Попадението отбеляза Дивок Ориги в шестата минута от добавеното време. По нищо не изглеждаше, че този мач ще завърши различно от 0:0. След неумела изява на вратаря на "карамелите" Джордан Пикфорд обаче топката се разходи по напречната греда и кацна на главата на Ориги, който я прати в мрежата.

Така Ливърпул записа 11-а победа за сезона и е втори на 2 точки зад лидера Манчестър Сити. Проклятието "Анфийлд" пък продължава да тегне над Евертън, който няма победа на този стадион от 1999 година.

В 12-ата минута Мане прати топката над вратата, а десет след това "червените" оцеляха като по чудо. Уолкът подаде към Андре Гомес във вратарското поле. Португалецът стреля с глава, но Алисон спаси. Отбитата топка обаче рикошира в Гомес и бе на път да влезе във вратата преди английският национал да я изчисти.

Пикфорд отрази опасен изстрел и на Шакири в 34-ата минута. Алисон пък не позволи на Уолкът да вкара.

В 48-ата минута Салах стреля с левия крак, но покрай вратата. Мане на два пъти също можеше да се справи по-добре.

Салах падна в наказателното поле при съприкосновение с Андре Гомес, но реферът логично подмина ситуацията. Малко след това египтянинът бе заменен от Стъридж.

Клоп пусна дори и позабравения Дивок Ориги в опит да стигне до триумфа и това му донесе успех. Първо белгиецът се измъкна отдясно и подаде пред вратата, където Коулман изпревари Мане, а след корнера Ориги прати топката в гредата отблизо!

Мачът вървеше към 0:0, когато дълбоко в добавеното време Ливърпул стигна до успеха именно с негов гол. Юрген Клоп полудя от радост и нахлу тичешком на терена.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

ЛИВЪРПУЛ: 13. Алисон, 26. Робъртсън, 4. Ван Дайк, 12. Джо Гомес, 66. Александър-Арнолд, 23. Шакири, 3. Фабиньо, 5. Вайналдум, 9. Фирмино, 10. Мане, 11. Салах

ЕВЕРТЪН: 1. Пикфорд, 12. Лука Дин, 13. Мина, 4. Кийн, 23. Колмън, 17. Идриса Гай, 8. Андре Гомес, 20. Бернард, 10. Сигурдсон, 11. Уолкът, 30. Ричарлисон