ОБЗОР: Гол с гърди вдъхнови Манчестър Сити за нов рекорд (РЕПОРТАЖИ)

Шампионите дръпнаха с 5 точки на върха, вижте всички резултати и голмайстори от Висшата лига, както и класирането

Английският шампион Манчестър Сити не спира да пише история, мачкайки всичко по пътя си във Висшата лига.

Момчетата на Хосеп Гуардиола се наложиха като гости над Уотфорд с 2:1 в мач от XV кръг и вече имат голова разлика от плюс 38!

Това е и най-добрата такава от създаването на шампионата през далечната вече 1988 година, когато непобедимият Престън Норт Енд е с малко по-добри показатели.

Макар в момента конкуренцията на Острова да е в пъти по-голяма, то това сякаш не важи за „небесносините“ от Манчестър.

След като през предишната кампания те счупиха купища рекорди и финишираха с невижданите дотогава 100 точки в актива си, сега те вече имат 41 след едва 15 мача – 13 успеха и само две равенства!

Освен това, хората на Пеп поставиха клубен рекорд за най-резултатно начало на сезона.

Иначе Уотфорд се опита да се противопостави на своя гост и донякъде успя след героични изяви на своя вратар Бен Фостър.

Бившият страж на Манчестър Юнайтед стори всичко по силите си, за да спре нападателите на „гражданите“, включително паметно тройно спасяване, но в крайна сметка капитулира малко преди почивката.

В 40-ата минута шампионите опитаха два пъти подред центрирания към далечната греда и второто успя да намери Лерой Сане, който откри резултата с… гърди.

Попадението точно преди паузата сякаш сломи съпротивата на „стършелите“ и те инкасираха още едно такова още в началото на второто полувреме.

В 50-ата минута Габриел Жезус намери в пеналта Риад Марез, който асистира за първия гол, а после сам вкара втория и на практика реши крайния изход на срещата.

До края Жезус имаше две възможности да направи резултата класически, а после капитанът Венсан Компани бе заменен принудително и това веднага внесе смут в защитата на гостите.

Белгиецът напусна терена в 83-ата минута, а в 85-ата заменилият го Никлас Отаменди покри засадата след грешка при изнасянето на топката от Фабиан Делф, за да може Абдулайе Дукуре да вкара от непосредствена близост и така да даде надежди на домакините.

Те обаче угаснаха след 4-минутното добавено време и в крайна сметка Сити триумфира.

Благодарение на успеха тимът събра 41 точки и отново дръпна с 5 пред втория Ливърпул, който е с мач по-малко, защото в сряда гостува на Бърнли.

Уотфорд остана с 20 точки, като вече има с една по-малко от Брайтън, надвил с човек по-малко гостуващия Кристъл Палас с 3:1, а и само с две повече от Уест Хем, спечелил със същия резултат домакинството си на Кардиф.

В другия мач, игран във вторник вечер, Борнемут се наложи с 2:1 над Хъдърсфийлд.

РЕПОРТАЖИ ОТ ВСИЧКИ МАЧОВЕ ГЛЕДАЙТЕ В СЕКЦИЯТА НИ "ВИДЕО" - ТУК.

КЛАСИРАНЕ
Предпоследният Гранада си тръгна с точка от Билбао (ВИДЕО)

След равенство 1:1

Късен автогол спаси Юве срещу Каляри (ВИДЕО)

Лацио удари Дженоа

Айнтрахт спечели с обрат битката за Европа (ВИДЕО)

Аугсбург падна с 1:3 във Франкфурт

Мениджърът на Ковънтри: Срещаме най-големия клуб в света

„За Манчестър Юнайтед е нормално да играе на това ниво“, смята Марк Робинс

Тен Хаг се прицели във ФА Къп

Вижте какво заяви мениджърът на Манчестър Юнайтед

Клоп: Имаме шанс, ако спечелим оставащите мачове

„Ливърпул е длъжен да покаже отново глад за победа срещу Фулъм“, смята мениджърът

Гуардиола: Не сме машини