ОБЗОР: Валенсия продължава в Купата на Краля след мъки срещу втородивизионен отбор (РЕПОРТАЖИ)

Вижте всички резултати и класиралите се на 1/8-финалите в Купата

Валенсия се класира за 1/8-финалите за Купата на Краля след минимален успех като домакин на втородивизионния Ебро.

Прилепите" излязоха с доста резерви на "Местайя", но старши треньорът Марселино все пак заложи и на някои от по-опитните футболисти, начело с Жофри Кондогбия, Кевин Гамейро и Миши Батшуай.

"Прилепите" доминираха през цялата среща, но успяха да отбележат само един гол, който се оказа достатъчен за класирането им напред, след като при гостуването си по-рано завършиха 0:0 в Сарагоса.

Валенсия записа цели 15 удари по посока на вратата на Ебро, но голът на Мичи Батушай в 59-та минута реши развоя на двубоя.

По същото време Хетафе не срещна същите трудности и победи с 5:1 Кордоба и с общ резултат 7:2 се нареди сред последните 16 в турнира. Головете за мадридчани отбелязаха Франсиско Солер, Анхел и Ибанес през първото полувреме, а през втората част Анхел оформи хеттрика си с нови два гола. Почетното попадение за гостите пък реализира Айтами.

В късната среща от кръга Еспаньол успя да победи с 1:0 като домакин Ладиз и след успеха си като гост с 2:1 продължава напред. Единственото попадение бе отбелязано в 76-та минута от Ернан Перез.