Битката продължава! Етър сломи Ботев Вр, докосва топ 6 (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Болярите" спечелиха домакинския си мач с 2:1, врачани играха едно полувреме с човек по-малко

Етър се наложи с 2:1 над гостуващия Ботев Враца в двубой от 18-ия кръг на Първа лига, изравнявайки се по точки с 6-ия Черно море. Даниел Младенов откри в 7-ата минута, а в 42-ата Венци Василев удвои. Валери Божинов даде надежда на гостите за обрат след почивката (48`), но в 52-ата Венцислав Керчев бе изгонен с директен червен картон и задачата за гостите стана непосилна.

Срещата започна добре за домакините, които поведоха още в 7-ата минута в резултата. Георги Сърмов направи страхотно извеждащо подаване, матирайки отбраната на врачани, а Даниел Младенов не се поколеба, останал сам срещу вратаря – 1:0.

И в двата отбора имаше по една принудителна смяна, като първо бе изваден Георги Сърмов, а в състава на гостите в игра влезе Валери Домовчийски.

Валери Божинов пробва задна ножица в 32-аа, но ударът му не бе достатъчно точен, а и бе вдигнат флагът за засада.

Велко Батрович пробва да изненада Красими Костов от фаул, но вратарят изби в корнер. Последва заучено положение, къс пас за Даниел Младенов, който прати в пеналта, където Венцислав Василев успя да отклони точно, а вратарят и Илия Миланов се сблъскаха един в друг, докато кълбото влезе в мрежата за втори път.

Флорент Боджадж можеше да убие интригата в мача в последната минута от редовното време, но изведен сам срещу вратаря реши да го прехвърля технично и не сполучи.

Ботев започна по най-добрия начин втората част и в 49-ата намали изоставането. Петър Атанасов направи добър извеждащ пас за Божинов и нападателят показа головия си нюх, отбелязвайки за 1:2.

В 52-ата минута задачата на гостите стана още по-сложна, след като Венцислав Керчев получи директен червен картон а грубо влизане в краката на Венци Василев.

Етър продължи да търси със същия устрем третия гол, който да подпечата победата на домакините, но липсваше точният завършващ удар на „болярите”.

Батрович стреля покрай вратата в 58-ата, а Даниел Младенов остана под топката след добро центриране отдясно в 73-ата.

В последния четвърт час атаките следваха една след друга.

Даниел Младенов финтира добре бранител, но стреля покрай вратата в 77-ата, а три по-късно Петър Атанасов не се възползва от най-чистото положение за гостите и би във вратаря.

Костадин Гаджалов за малко да си отбележи куриозен автогол в 83-ата, след като отби топката при центриране на Иван Стоянов, а кълбото срещна левия страничен стълб.

Минута по-късно Иван Петков нанесе удар с глава от точката за изпълнение на дузпа, но кълбото прелетя над напречната греда.

Резултатът се запази и „болярите” спечелиха трите точки от двубоя.

Етър - Ботев (Враца) 2:1
1:0 Даниел Младенов (7`)
2:0 Венци Василев (42`)
2:1 Валери Божинов (48`)
Червен картон за Венцислав Керчев (52`)

Етър: 1. Иванов, 21. Василев, 11. Младенов, 30. Атанасов, 5. Сърмов, 14. Скерлев, 22. Колев, 16. Гълъбов, 8. Руменов, 88. Боджадж, 10. Батрович

Ботев: 33. Костов, 11. Васев, 37. Керчев, 86. Божинов, 7. Вълчев, 14. Генов, 71. Стоев, 18. Миланов, 26. Иванов, 10. Атанасов, 94. Ненов

Официално: Ботев (Враца) се раздели и с френско крило