Спортист №1 на България до 18 години:

05 декември 2018 19:22 Виктор Петков

"Синя" мъка безкрай! И Септември спря Левски! (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски претърпя нов шок в Първа професионална лига, след като "сините" изпуснаха победата в последните секунди на добавеното време срещу Септември и завършиха наравно 2:2 на Националния стадион "Васил Левски".

Срещата на Националния стадион започна в слабо темпо и първият удар към една от двете врати бе на Паулиньо в 7-та, когато изстрелът му от дъгата на наказателното поле мина високо над целта.

В 14-та пък Байду стреля мощно от дистанция и Митрев беше затруднен като хвана топката след два опита. Девет минути по-късно Жерсон Кабрал изпълни пряк-свободен удар, който мина над стената и Янко Георгиев отби топката в напречната греда. Малко след това пък на другия край на терена Георги Русев премина като на магия през защитата на Левски, но ударът му от около 12 метра мина встрани.

Две минути преди почивката Левски удари втора греда. Обертан центрира отдясно, търсейки Костов, който не игра с топката и тя се отби в левия страничен стълб на Георгиев, който впоследствие я улови.

Всичко най-интересно беше оставено за втората част, където в 55-та Септември имаше отличен шанс, развивайки прекрасна контраатака, но последният пас не пресечен с отличен шпагат на Белмонт.

Точно след час игра Левски успя да поведе. Паулиньо получи топката на левия фланг и центрира на далечна греда, където Станислав Костов бе оставен необезпокояван и с глава отбеляза 15-ия си гол за сезона.

Само шест минути обаче бяха нужни за домакините да изравнят. Първо Иван Тилев стреля прекрасно от пряк-свободен удар, който Митрев боксира, но след това Байду получи в наказателното поле и макар стражът на Левски да спаси, топката се озова в Иван Стоянов, който заби топката в мрежата на "сините".

След изравнителното попадение Левски отново вдигна оборотите в търсене на нов гол и в 79-та капитанът на гостите Иван Горанов бе съборен в наказателното поле от Байду, което даде основание на Петър Костадинов да посочи бялата точка, от която Жерсон Кабрал не сгреши за 2:1.

Само две минути по-късно пък Фабиано Алвеш получи втори жълт картон за нарушение в средата на терена и остави отбора си с човек по-малко, а на излизане от терена провокира привържениците на Левски с грозни жестове.

Три минути преди края пък Станислав Костов напусна принудително терена поради физически проблеми, като предстои да се изясни колко сериозни са те.

Левски реши да не търси нов гол до края на срещата и да задържа повече топката, но това се оказа пагубно за отбора на Славиша Стоянович, след като в четвъртата минута на добавеното време резервата на домакините Мирослав Будинов вкара уникален гол със задна ножица извън наказателното поле и смълча феновете на Левски по трибуните!

Така Левски отново изпусна наглед задължителна победа и събра актив от 38 точки, който ги извежда пред ЦСКА в класирането, въпреки равния брой точки с "червените". Септември пък събра вече 11 точки на предпоследното място.

Събития

90+4' Край на мача Край на мача!
90+4' Гол ГОООЛ за Септември! Левски е в шок, след като резервата на домакините отбеляза невероятен гол в последните секунди. Деветката прати топката в мрежата със задна ножица извън наказателното поле!
90+3' Удар Паулиньо пробва да завърши сам опасна контраатака на Левски, но ударът му не намери вратата
90' 4 минути добавено време
87' Смяна за състезател влизащ в игра Сержиу Буш го заменя
87' Смяна за състезател излизащ от игра Станислав Костов напуска с контузия
83' Смяна за състезател влизащ в игра Мирослав Будинов влиза в игра
83' Смяна за състезател излизащ от игра Крис Гади напуска терена
82' Втори жълт картон и съответно червен Фабиано Алвеш получава втори жълт картон след поредица от нарушения и оставя Септември с човек по-малко
80' Гол ГОООЛ за Левски! Жерсон Кабрал отбелязва безапелационно дузпата и извежда "сините" напред!
79' Жълт картон Янко Георгиев получава жълт картон за протестите си
79' Bнимание Дузпа! Левски получава наказателен удар след нарушение на Байду срещу Горанов
77' Удар Мариани с изстрел от пряк-свободен удар, който минава встрани от вратата
70' Жълт картон Георги Русев получава жълт картон за изритана топка
66' Гол ГООЛ за Септември! Байду се озова в добра стрелкова позиция в наказателното поле, Митрев излезе да го пресрещне, но топката се отби от него и Иван Стоянов прати топката в мрежата!
66' Bнимание Иван Тилев с много добър удар от пряк-свободен удар, който Митрев едва успя да спаси!
60' Гол ГОООЛ за Левски! Станислав Костов с нов гол, след като Паулиньо центрира перфектно отляво и намери тарана на далечна греда, където необезпокояван успя да се разпише с глава
59' Удар Много неточен изстрел от дистанция на Тиам
58' Смяна за състезател излизащ от игра Антони Белмонт отстъпва своето място
58' Смяна за състезател влизащ в игра Давиде Мариани влиза на терена
55' Bнимание Белмонт с ключова намеса като последен в защитата след прекрасно развита контра на Септември! Левски се размина със сериозна неприятност
54' Жълт картон Нов жълт картон - този път за Иван Стоянов
53' Жълт картон Жълт картон за Давид Яблонски, който ще пропусне следващия мач на Левски срещу Етър
46' Начало на мача Начало на второто полувреме
45' Край на мача Край на първата част
44' Контузия или получаване на медицинска помощ Янко Георгиев остава да лежи на терена след сблъсък със Стилиян Николов
43' Греда Греда за Левски! Габриел Обертан центрира отдясно, търсейки Станислав Костов, който обаче не намери топката и тя се отби в лявата греда на Янко Георгиев и стражът улови
35' Bнимание Изстрел по посока на Митрев, който вратарят не успя да хване и топката рикошира в защитник в жълто за късмет на стража, който успя да хване кълбото от втория опит
35' Удар Удар на Иван Тилев извън наказателното поле, който е спасен от Митрев
33' Bнимание Фабиано пада в наказателното поле след борба с Горанов, но съдията не смята, че има основание да посочи бялата точка
25' Bнимание Прекрасен шанс пред Георги Русев, който навърза почти цялата отбрана на Левски, но ударът му от точката на дузпата мина встрани!
23' Греда Удар на Кабрал бе отбит от Георгиев в напречната греда!
16' Жълт картон Алвеш е първият официално предупреден футболист
14' Bнимание Мощен изстрел на Байду извън наказателното поле, който затрудни Митрев и стражът трябваше да улавя топката втори път, след като не успя да улови веднага
7' Удар Удар на Паулиньо от дъгата на наказателното поле, който лети над вратата
1' Начало на мача Начало на срещата на Националния стадион