ЖАЛКО: Левски отпадна от Европа

„Сините“ стигнаха до 1/16-финалите на "Чалъндж Къп"

Отборът на "Левски" загуби с 2:3 гейма (21:25, 25:19, 18:25, 25:23, 13:15) при гостуването си на "Перунган Поят Рованиеми" (Финландия)  в среща реванш от 1/16-финалите на европейския клубен турнир по волейбол за мъже "Чалъндж Къп" и отпадна от надпреварата.

"Сините" отстъпиха с 1:3 гейма в първата среща, играна в София.

Мачът в Рованиеми започна равностойно и беше оспорван до 21:21, но със серия от четири поредни точки домакините взеха първия гейм.

Във втората част софиянци поведоха с 9:4 и след това контролираха  събитията на полет, за да изравнят резултата.

Третият гейм също стартира равностойно до 10:10, но след шест безответни точки Рованиеми пое контрола и до края не допусна обрат.

С това финландците си гарантираха крайната победа, което даде възможност на двамата старши треньори да дадат шанс за изява на повечето от резервите до края на двубоя.

"Левски" успя отново да изравни в оспорваната четвърта част, след като в края взе аванс от 23:20 и затвори гейма с 25:23.

В тайбрека софиянци поведоха със 7:5, но скандинавците стигнаха до обрат при 10:8 и в последствие запазиха преднината си.

За "сините" най-резултатни бяха Иван Петров с 18 точки, Трифон Лапков с 14 точки и Теодор Богданов с 11 точки.

За "Рованиеми" с 23 точки се отличи Пеету Мекинен.