Кой ще спечели Лига Европа?

06 декември 2018 21:38 Николай Георгиев

ОБЗОР: Елитният Ейбар изхвърча от Купата на краля (РЕПОРТАЖИ)

Елитният Ейбар отпадна още в 1/16-финалите на турнира за Купата на краля, след като отстъпи срещу представителя на Сегунда дивисион Спортинг Хихон.

Тази вечер баските завършиха 2:2 у дома и с общ резултат 2:4 напускат надпреварата. Спортинг Хихон пък стана първият втородивизионен тим, който продължава на 1/8-финал.

Крайният успех в този сблъсък за тима от Хихон беше изкован още през първото полувреме, когато се разписаха Алваро Хименес (13) и Пабло Перес (39).

Домакините вдигнаха оборотите през втори 45 минути и намалиха чрез юношата на Барселона Марк Кукурейя в 53-ата. В самия край на полувремето бразилецът Шарлиз донесе равенството за своя тим, след като се възползва от разбъркване пред вратата на Спортинг, но за повече домакините нямаха време.