Берое с втора победа в турнира "Еврокъп"

Българките спечелиха при визитата си на Умео (Швеция)

Отборът на Берое (Стара Загора) постигна първа победа като гост и общо втора в група "Е" на европейския клубен турнир по баскетбол за жени "Еврокъп".

Българките спечелиха при визитата си на Умео (Швеция) със 77:72 (32:20, 13:13, 16:24, 16:15) и остават на трето място в класирането с баланс 2 успеха и 3 поражение. Води Чукурова (Турция) с пет поредни победи, пред Боташ (Турция) с 3-2. Шведския тим е последен без победа до момента.

Възпитаничките на Татяна Гатева започнаха страхотно двубоя и спечелиха първата част с 32:20, а на почивката имаха аванс от 45:33. Второто полувреме беше равностойно, но след натрупаната рано преднина българските нямаха проблеми до края. Домакините се опитаха да стигнат до обрат, но успяха само да намалят изоставането си в крайния резултат.

Снежана Алексич беше най-резултатна за победителите с 23 точки, Теодора Динева добави 15. С "дабъл-дабъл" - 13 точки и 15 борби се отличи Бриана Люис, а 12 точки вкара Саная Чонг. За домакините Тифани Браун наниза 23 точки, а Абигейл Асуро се отчете с 19 точки и 11 борби. В последния си мач от групата на 13 декември Берое гостува на Боташ (Турция).