ОБЗОР: Царско село дръпна с 10 точки след обрат в Благовград

Кариана удари Ботев Гълъбово с 3:0

Царско село спечели с 3:1 гостуването си на Пирин Благоевград в мач от 17-ия кръг на Втора професионална лига. Така лидерът в класирането увеличи аванса си пред втория Монтана на 10 точки. Тимът на Ферарио Спасов обаче е с мач по-малко.

Домакините откриха резултата още в 6-ата минута с попадение на Димитър Благов. Пламен Тенев (30) и Георги Минчев (37-дузпа) вкараха, за стигне Царско до пълен обрат. В 45-ата минута Емануил Манев реализира трети гол на сметката на водача.

По-рано през деня Кариана направи важна крачка към оцеляването си, след като спечелиха с 3:0 домакинството си на Ботев Гълъбово.

И трите попадения паднаха през второто полувреме, а точни за състава на Веселин Великов бяха Матадос (49), Илиев (60) и Мичев (89).

С успеха Кариана се доближи на точка от спасителното 14-то място, което за момента принадлежи на Пирин.