Раковски с изненадващ успех срещу Славия

Тимът от Димитровград заема четвъртата позиция с 9 точки

Раковски (Димитровград) записа трети успех ввъв волейболното първенстви. Момичетата на Габриела Айшинова изненадващо спечелиха гостуването си на Славия с 3:0 (19, 27, 20) в двубой от шестия кръг.

За "белите" играха всички опитни волейболистки - Страшимира Филипова, Диана Ненова, Мария Филипова, Ирена Мишонова и Ася Динова.

Момичетата от Димитровград започнаха силно срещата и без проблем поведоха. Във втория гейм Славия имаше аванс от 4 точки при 16:11, но след слабости в посрещането допусна изравняваве - 18:18. След това Раковски показа отлична игра в защита и след дълга борба спечели частта.

В третия гейм домакините отново имаха водеща роля, но играта се разви идентично. Двубоят вървеше точка за точка до 12:12. Последва серия от 9 поредни точки за Раковски. Състезателките на Славия стопиха част от разликата, но момичетата на Габи Айшинова не дадоха особени шансове на съперничките си и спечелиха мача.

Така Раковски заема четвъртата позиция с 9 точки (3 победи, 3 загуби). "Белите" са на шесто място с 6 точки (2 успеха, 4 поражения).

Следващите двубои са на 8 декември (събота), като Славия излиза срещу Перун. Раковски пък се изправя срещу Берое на 15 декември (събота).