Спортист №1 на България до 18 години:

07 декември 2018 23:46 Пламен Димитров

Монтана 2003 поведе след бой по НСА

Монтана 2003 победи с 80:57 НСА в мач от седмия кръг на баскетболната А група при жените. Успехът е шести за шампионките и прати тима на върха в класирането преди изиграването на останалите срещи утре. Отборът има и една загуба в сметката си. За НСА пък това е шеста загуба.

Срещата започна оспорвано, но след 7 минути игра интригата се загуби. Баскетболистките на Монтана поведоха с 9 точки (20:11) и си осигуриха спокойствие. Гостите продължиха да увеличават аванса си и през втората част, като 04:02 минути преди края тя набъбна до 20 точки (34:14). Домакините пък не успяваха да намерят противодействие срещу опитния си съперник и на почивката се оттеглиха с пасив от 19 точки (28:47).

След паузата промяна нямаше. Монтана продължаваше да трупа солидна преднина, а състезателките на НСА не успяваха да ги спрат.

Най-резултатна за Монтана 2003 беше Христина Иванова със 17 точки, а по 12 нанизаха Радостина Димитрова, Преслава Колева и Дебора Филипова.

За НСА Мария Светославова се разписа с 13 точки, а Виктория Койчева добави 11.