ОБЗОР: Монтана и Арда завършиха полусезона с победи (РЕЗУЛТАТИ)

ЦСКА 1948 с реми в последния кръг за годината от Втора лига, вижте и класирането

Отборите на Монтана и Арда приключиха с успехи първия дял от сезона във Втора лига, след като спечелиха срещите си от последния за годината XVII кръг.

Четвъртият в класирането ЦСКА 1948 пък записа нулево равенство при визитата си на шестия Черноморец в Балчик и по този начин остана на две точки зад новаците от Кърджали.

Те се наложиха с 3:1 над Струмска слава, като всички попадения в Радомир паднаха след почивката.

Първо Димитър Законов откри в 52-ата минута, в 61-ата Ахмед Осман удвои, а в 75-ата Венцислав Христов оформи класиката. Почетното попадение за домакините пък бе автогол на Румен Сандев и падна в самия край на двубоя.

Така Арда записа трета поредна победа и вече е еднолично на третото място, изоставайки с осем от втория Монтана.

Единственият реален конкурент на лидера Царско село, който ден по-рано победи с 3:1 отбора на Пирин в Благоевград, спечели с минималното 1:0 гостуването си на Локомотив София.

Победният гол бе дело на Сергей Георгиев и падна в 42-ата минута на срещата.

Последната такава от Втора лига за 2018 г. е в понеделник от 14:00 часа, когато Локомотив приема дубъла на Лудогорец в Горна Оряховица.