Спортист №1 на България до 18 години:

08 декември 2018 16:55 Велизар Антов

Берое прекъсна черна серия с победа във Враца (ВИДЕО)

LAP

Берое спря пропадането, след като имаше две поредни загуби, и днес взе трите точки при гостуването си на Ботев Враца. Единственият гол в двубоя бе отбелязан от Мартин Камбуров, който вкара от дузпа дадена в 23-ата минута.

Срещата започна с домакински натиск, като в 4-ата минута Валери Божинов с точен пас изведе Емил Стоев сам срещу вратаря на гостите, но Перниш реагира бързо и скъси ъгъла, опазвайки мрежата си суха.

Гостите се бранеха добре и не допуснаха повече опасности пред своята врата, а в 23-ата минута реферът Георги Кабаков отсъди дузпа за заралии за нарушение срещу Вандерсон в пеналта. Мартин Камбуров бе точен, вкарвайки своя 215 гол и давайки аванс на Берое в мача.

Лошите новини за Берое бяха, че в 31-ата Вандерсон бе изнесен на носилка и трябваше да бъде заменен принудително. Гостите задържаха аванса си и се оттеглиха на почивката с гол аванс.

Второто полувреме започна с много динамика и от двата отбора. В 50-ата Ненов бе изведен добре отдясно, но не успя да преодолее Хаджиев, който го блокира добре и изчисти в корнер.

В 67-ата минута Ненов напредна отдясно, успя да преодолее Перниш, но Хаджиев записа поредна отлична изява и се върна навреме, избивайки топката.

Врачани се хвърлиха в атака в последните минути, но така и не стигнаха до изравняващо попадение и срещта завърши при резултат 1:0 в полза на Берое.

Ботев Враца - Берое 0:1

0:1 Камбуров (24`-дузпа)

БОТЕВ ВРАЦА: 33. Красимир Костов (в), 11. Андреас Васев, 86. Валери Емилов Божинов, 14. Даниел Генов, 71. Емил Стоев, 19. Ивайло Михайлов (к), 28. Илия Миланов, 88. Йордан Апостолов, 20. Костадин Гаджалов, 26. Мариян Иванов, 94. Юлиан Ненов;