Ливърпул смаза „черешките“ и превзе върха с хеттрик на Салах (ВИДЕО+СНИМКИ)

Мърсисайдци разбиха като гости Борнемут с 4:0

Ливърпул записа трета поредна победа над Борнемут, след като разпиля като гост „черешките“ с категоричното 4:0 в мач от XVI кръг на английската Висша лига.

Така хората на Юрген Клоп оглавиха временното класиране с 42 точки, изпреварвайки с една шампиона Манчестър Сити, който в 19:30 часа гостува на Челси в дербито на уикенда.

Това обаче не е единствената добра новина за мениджъра на мърсисайдци, защото най-после Мохамед Салах показа формата, която демонстрира през целия минал сезон.

Египтянинът не започна на ниво настоящия, ала в съботния ден бе поставен на върха на атаката от Клоп и му се отблагодари с хеттрик.

Силен мач след завръщане от травма изигра и Анди Робертсън, но над всички определено бе Салах, превърнал се в първия игра на Ливърпул с три гола извън „Анфийлд“ от почти пет години насам.

В началните минути на срещата и вратарят Алисън направи важно спасяване, а малко след това гостите откриха резултата.

Мо Салах направи двойно подаване с Роберто Фирмино и последният стреля силно от далечна дистанция.

Стражът Асмир Бегович успя само да боксира, но право в краката на Салах, който не сбърка при добавката и откри резултата, макар че бе в положение на засада.

Тя обаче не бе маркирана и в крайна сметка Ливърпул поведе. До почивката нови попадения не паднаха, ала скоро след нея Салах удвои преднината след чудесен индивидуален рейд след пас на Фирмино в 48-ата минута.

В 68-ата пък Робертсън центрира и в опита си да изчисти топката Стив Кук я вкара с пета в собствената си врата, за да оформи класиката.

Девет минути след това Салах получи пред пеналта и влезе на скорост, като финтира на два пъти вратаря и после елегантно реализира третия си гол в мача с левия крак за крайното 4:0.

Така Ливърпул загря по най-добрия възможен начин за решителните два мача, които предстоят на тима в рамките на пет дни идната седмица.

Във вторник те приемат Наполи, който трябва задължително да победят, за да не отпаднат от групата си в Шампионска лига, а в неделя (16.12) са домакини на Манчестър Юнайтед в дербито на Висшата лига.

Те продължават да пишат историята си във вътрешното първенство, тъй като вече регистрираха най-силния си старт и са непобедени от началото на сезона.