Ямбол хвърли бомбата срещу Рилски спортист

По 18 точки за победителите отбелязаха Огъстин Окосун и Айзея Уилямс

Ямбол записа сензационен успех срещу Рилски спортист в мач от баскетболното първенство. Тимът на Иван Чолаков спечели си с 92:88 вкъщи и прекъсна серия от три поредни загуби.

Домакините започнаха мача силно и взеха преднина, която запазиха през по-голяма част от първия период. В края му обаче самоковци успяха да наваксат изоставането си и да изравнят за 22:22. След няколко смени на водачеството, Рилецо все пак се оттегри на полувремето с точка аванс - 48:49.

В третата четвърт нито един от двата отбора не успя да вземе надмощие и всичко остана да се реши в последната част. Ямбол взе преднина още в началото на решителните десет минути и със стабилна игра се откъсна с 10 точки. Тимът остана напред до края и взе заслужена победа.

По 18 точки за победителите отбелязаха Огъстин Окосун (8 борби) и Айзея Уилямс, а с по 15 се включиха Стоян Петков (7 борби) и Дарин Иванов (5 борби).

За самоковци Йордан Бозов наниза 19 точки, а с по 15 се отчетоха Тони Гуджино (15 борби) и Юджийн Харис.