Академик Бултекс 99 оцеля след продължение във Варна

Черно море остана на дъното без спечелен мач през сезона

Академик Бултекс 99 взе изключително трудна победа като гост на Черно море Тича с 93:92 след продължение. Така пловдивчани влязоха в серия от три поредни победи и изравниха баланса си на 4-4. Въпреки силната си игра, варненци продължават да са на дъното на класирането с 0-8.

В следващия кръг Академик има тежко гостуване на Балкан, а Черно море ще бъде домакин на пореден силен съперник – Рилски спортист.

Първите 10 минути завършиха нараво - 18:18. Във втората част играта продължи да е изключително оспорвана чак до почивката, когато домакините имаха едва точка преднина срещу силния си съперник за 37:36.

След подновяването на играта Академик обърна резултата в своя полза и в края на третата четвърт имаше аванс от пет точки - 55:60. Пловдивчани запазиха минимален аванс в първите минути на последната част, но Черно море направи страхотна серия от 14:4, за да вземе водачеството при 76:72. Гостите отвърнаха с 5:0, за да поведат с точка при минута до края, а след размяна на кошове се стигна до 81:81 при 11 секунди до края. След тайм-аут и пропуск за домакините мачът влезе в продължение.

Със серия от 7:0 в добавеното време гостите се откъснаха напред. Варненци се бориха до самия край, и се приближиха едва на точка, но не успяха да обърнат резултата и Академик си тръгна с изстраданата победа.

Дейшон Найт отбеляза 23 точки за победителите, 16 добави Васил Бачев, а 14 плюс 12 борби – Никола Вуйович.

За варненци Пламен Алексиев отбеляза 20 точки (4 тройки) и подаде 9 асистенции, 19 плюс 8 борби записа Мартин Коцев, а 15 вкара Мартин Йорданов. С 14 точки и 14 борби се отчете Георги Боянов.